Ворог просто повторює досвід Сил оборони України, але за цим копіюванням стоїть реальний брак не те що ЗРГК “Панцирь”, а значно простішого зенітного озброєння
Джерело : Defence Express
РФ знову продемонструвала відкладену реакцію з копіюванням українських оборонних ідей та скопіювала мобільні групи ППО, які мають відбивати атаки далекобійних дронів-камікадзе у тилу. А також ліквідовувати загрозу БПЛА у прифронтовій зоні.
Про це пишуть російські ЗМІ з посиланням на власні джерела у так званому міноборони РФ, вказуючи, що наразі такі групи створюються у складі загальновійськових армій, а також у військах протиповітряної оборони та повітряних силах. Вони будуть озброєні зенітками ЗУ-23-2 на вантажівках та великокаліберними кулеметами на пікапах.
Вочевидь також слід очікувати копіювання всіх інших особливостей, які вже відпрацьовані у Силах оборони України із застосуванням прожекторів, копіюванням системи управління такими підрозділами на основі передачі інформації щодо целей із загальної системи радіолокаційного спостереження тощо.
Також у РФ анонсували, що у склад таких груп будуть введені машини-димогенератори, задача яких прикрити об’єкт димовою завісою. Саме такий метод захисту РФ активно практикує для маскування своїх військових об’єктів, наприклад мосту через Керченську протоку, або бухти у поки окупованому Севастополі.
Для цього у розпорядженні ворога у військах РХБЗ є машини типу ТДА-М та ТДА-3. Але їх використання та ефективність для прикриття об’єктів залежать від погодних умов, в першу чергу – вітру. А також, звісно, кількості самих машин, які виділені до виконання завдання.
Водночас рішення міноборони РФ було цілком очікуване на фоні методичного ураження нафтопереробних заводів у РФ на глибині до 1000 км. А зазначення, що мобільні групи будуть оснащені ЗУ-23-2 та великокаліберними кулеметами лише показує значний брак таких спеціалізованих та значно ефективніших для цієї задачі ЗРГК “Панцирь”, про які спочатку йшла мова.
На фоні цього у РФ вже намагаються просто не згадувати про аналоговнєтні “Деривация-ПВО”. Хоча застосування значно простіших зеніток та кулеметів говорить не лише про брак “Панцирів”, а й таких доволі поширених у СРСР ЗСУ-23-4 “Шилка”.
У будь-якому випадку, для ворога задача прикрити навіть такими мобільними групами свою територію буде доволі складною та масштабною задачею, бо у цьому випадку велика територія РФ грає проти нього, особливо за умов варіативності цілей, які знаходяться під загрозою ураження. Також це у будь-якому випадку це відволіче певні ресурси противника, який тепер змушений виконувати й такі задачі.