Авторські статті

РФ не змогла “вибомбити” Україну: авіаексперт пояснив, що сталося на початку війни

У світових військових колах циркулює міф про російську бойову авіацію: мовляв, вона здатна вести реальні бойові дії.

Спростувати оману взявся науковий співробітник Національного авіаційного університету, авіаексперт Валерій Романенко. В інтерв’ю Video NV він зазначив, що в перші дні повномасштабної війни Росія мала набагато більше літаків, ніж Україна. Їхнім основним завданням було “вибомбити” країну звичайними дешевими бомбами. Але повітряні сили противника не впоралися, оскільки не готові були протистояти протиповітряній обороні.

“…Ми починали війну, маючи 120 бойових літаків, і це оптимістична цифра. А росіяни починали війну, маючи 1400 літаків. І це реальні літаки. І їм не вдалося. Їм вдалося прорватися, наприклад, і висадити десант під Києвом, Гостомель. Це під Києвом, можна сказати. Але їм не вдалося закріпити перші успіхи. Вони змогли бомбити, наприклад, Чернігів, ще кілька міст”, – зазначив аналітик.

Авіаексперт додав, що противники з літаків почали скидати бомби, коли Маріуполь уже був у них у глибоко в тилу. “Незважаючи на десятикратну перевагу, їхня авіація не працювала. До появи КАБів – їхня авіація, блогери, тільки найледачіші не лаяли їхню авіацію за бездіяльність”, – наголосив Романенко.

За його словами, ворожа авіація не вибомбила Україну, тому що противники взагалі не вміли проривати протиповітряну оборону. “НАТО вчилося всі ці роки після Холодної війни, НАТО, власне, відпрацьовували цю процедуру придушення – це називається S.E.A.D. Suppression of Enemy Air Defenses. І НАТО вчилося пригнічувати і практично, і теоретично пригнічувати оборону, окремим прийомом розробляли антирадарні ракети”, – сказав він.

За словами співрозмовника, росіянам це не вдалося:

“…вони показували себе на авіашоу, на різних авіадартсах, але це ж показуха, це потьомкінські села. А реальна авіація у них не здатна виявилася (здолати, – Ред.) наші зенітно-ракетні комплекси. Наші радари, які в основному старі радянські – радари там, скажімо, на 70% старі радянські. А ті, що не старі радянські – вони за російськими специфікаціями розроблялися, вони сумісні”.

Експерт додав, що окупанти прекрасно знали всі частоти, на яких працюють ці радари. “Вони не змогли придушити ні радари, ні зенітно-ракетні комплекси, ні вивезти з ладу нашу авіацію, маючи величезну кількість крилатих ракет і балістичних ракет, якими вони могли розстріляти все на світі – і вони були впевнені, що вони це зроблять”, – підкреслив аналітик.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України