Війна рф проти України

РФ не вистачає ресурсів виконати зобов’язання із постачання зброї по ОДКБ – Вірменія оцінює можливий вихід

Вірменія оцінює вихід з ОДКБ та бідкається, що РФ не поставила оплачене озброєння

Кремлівський ОДКБ починає тріщати, бо у РФ не вистачає ресурсів виконати зобов’язання із постачання зброї

Джерело: Defence Express

Секретар Радбеза Вірменії Армен Григорян доволі несподівано почав бідкатись на Кремль та навіть зазначив, що країна цілком може вийти з Організації договору про колективну безпеку – ОДКБ.

Причиною такого рішення у Вірменії назвали те, що Кремль не постачає озброєння, яке було не тільки замовлено, але й вже оплачено Єреваном. Більше того, Москва не гарантувала Вірменії безпеку під час другої війни за Нагірний Карабах.

“В останні роки архітектура безпеки у світі та, зокрема, у нашому регіоні кардинально змінилась… Договірні зобов’язання не дотримуються. Вся наша концепція безпеки була побудована на цьому, а нової поки що немає. Механізми, які мали забезпечити безпеку Вірменії, знищені, нові не створені. Це криза”, – зазначив Армен Григорян в інтерв’ю виданню “Новая Газета. Европа”.

Вірменія оцінює вихід з ОДКБ та бідкається, що РФ не поставила оплачене озброєння

Секретар Радбеза Вірменії Армен ГригорянА на пряме питання, відносно невиконання оборонних контрактів він зазначив, що мова йде не лише про контракт 2021 року, а й про інші. Зазначимо, що у 2021 році Вірменія під час форуму “Армия 2021” у Москві підписала ряд нерозголошених контрактів на “сучасне озброєння” із цінником у “сотні мільйонів доларів”.

А загалом Вірменія з 2010 по 2020 роки від РФ було отримано 94% всього озброєння. При цьому правильніше вести мову саме про “отримання”, а не “закупівлю”, бо Кремль надавав його на вкрай пільгових умовах, або взагалі у вигляді допомоги, або у кредит. Й загальна вартість переданої за цей період зброї оцінюється у 5 млрд доларів, а серед нього: ОТРК “Искандер”, С-300, “Тор”, винищувачі Су-30.

Й на пряме питання, чи розглядалась у Єревані можливість вийти з ОДКБ, посадовець підтвердив, що “такі обговорення були й це природна реакція”.

Але необхідно зазначити, що взагалі інтерв’ю вірменського високопосадовця опозиційному колишньому російському ЗМІ цілком можливо зрозуміти, як сигнал Єревана Москві. І максимально простий, якщо Кремль не буде давати зброю та не буде гарантувати безпеку Вірменії, вона просто знайде собі нового партнера. Але чи є взагалі зараз комусь у Москві діло до Вірменії та її проблем – питання окреме. Й вочевидь їм переймаються не лише у Вірменії, а й середньоазійських країнах, які, поки що, є членами цієї організації.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України