Джерело: Defence Express
На фоні цілком ймовірного візиту Путіна до КНДР залишається доволі мало варіантів того, з чим поїде та що привезе з Пхеньяна ватажок рашистів. Бо саме після візиту Шойгу до Південної Кореї, РФ почала отримувати, як мінімум артилерійські боєприпаси та балістичні ракети
Й попри цілком реалістичного збільшення постачання, найбільш негативним й не лише для України, а цивілізованого світу в цілому є ризик того, що Кремль цілком може перетворити КНДР на частину власного військово-промислового комплексу.
Для Москви загалом не вперше інвестувати у “оборонку” КНДР. Достатньо згадати, що ядерні технології з’явились у Пхеньяну у 60-х роках за прямої участі СРСР, включно з передачею реактора. А у різкому розвитку ракетних технологій країни, від оперативно-тактичної KN-23 до міжконтинентальної Hwasong-17 стирчать вуха вже РФ.
Але тепер Москва стикається з іншими викликами та намагається розкрутити маховик власного військово-промислового комплексу, зустрівшись з проблемами розширення виробництва, включно з браком фахівців. Якщо верстати можливо купити у Китаю, то працівників знайти складніше.
Водночас у КНДР з дешевою, якщо взагалі не безкоштовною, робочою силою проблем немає. Все це разом дозволяє сформувати вкрай негативних й, на жаль, реалістичний сценарій. За ним РФ буде готова передати виробничі технології та обладнання й перетворити оборонні підприємства КНДР на фактичні філії своїх підприємств.
Пхеньян й так у виробництві озброєння вкрай залежний від сировини, від обладнання та технологій. Й все це Москва, скоріш за все, готова надати поставивши єдину умову – постачання певної кількості виготовленого озброєння до РФ. А все що понад – КНДР може залишити собі.
Або, якщо Кремль буде більше зацікавлений у розгортанні на території КНДР виробництва лише окремих малотехнологічних компонентів, наприклад, корпусів снарядів, то обмін їх на реальне та потрібне Пхеньяну озброєння – засоби ППО, авіацію тощо.
Й доволі складно вигадати реалістичні причини за якими у Пхеньяні зможуть відхили такі пропозиції. Як й сценаріїв за якими цивілізований світ зможе якось на це вплинути. Бо попри наявне й доведене порушення РФ резолюцій Радбезу ООН щодо заборони закупівлі чи постачання до КНДР озброєння, наразі не чути навіть про “стурбованість”.
Але, цей сценарій впливає не лише на Україну. Під загрозою й Південна Корея, яка зараз має агресивного сусіда з величезною погано озброєною армією, а у результаті вже в осяжній перспективі отримає агресивного сусіда з величезною армією із масовими значно сучаснішими зразками озброєння.
Нові пільги для сімей полонених і зниклих безвісти: як отримати допомогу Кабінет Міністрів України вніс…
Старшокласникам удвічі скоротять обов’язкові предмети: як зміниться освіта Як повідомляє Міністерство освіти й науки, з 2027-2028…
На річці Дон у Ростові-на-Дону стався інцидент із розливом розчинника, який використовується для фарбування кораблів.…
Служба безпеки України оприлюднила деталі допитів двох військових КНДР, які потрапили в полон до Сил…
Ще напередодні зустрічі у форматі "Рамштайн" його охрестили останньою, але досягнуті домовленості говорять про інше…
У п'ятницю ввечері у Відні стався інцидент за участю 26-річного росіянина. На своєму мотоциклі чоловік,…