С-300В4 для РФ є доволі потужним, але дефіцитним ЗРК для якого задекларована можливість перехоплення балістичних цілей
Джерело: Defence Express
Воєнний злочинець та за сумісництвом міністр оборони РФ Шойгу продовжує вояжі по військовим заводам та “проінспектував” “ОКБ “Новатор” (входить у “Алмаз-Антей”) у Єкатеринбурзі, який займається випуском крилатих ракет морського базування “Калибр”, крилатих ракет Р-500 до ОТРК “Искандер” та зенітним ракетним комплексом С-300В.
На хоч і “пошматованому” відео з “екскурсією” Шойгу по підприємству у ньому є частина розмови з представником керівництва “ОКБ “Новатор” відносно планів з випуску зенітного ракетного комплексу С-300В4. Звісно це може бути “постановка”, але скоріш за все були озвучені реальні плани.
З огляду на неї, підприємству спустили план на випуск у 2024 році одразу бригадного комплекту С-300В4, для чого необхідно працювати у режимі 24/7. Й одразу треба зазначити, що попри назву, цей ЗРК є паралельною розробкою зі звичайним С-300, й хоча візуально відрізняється в першу чергу розміщенням на гусеничному шасі, насправді має інші ракети (9М82МВ та 9М83М). Також для нього задекларована можливість перехоплення балістичних цілей, для чого він й створювався.
Водночас яка кількість дивізіонів С-300В4 входить у “бригадний комплект” у теперішніх реаліях РФ невідомо. Бо серед відомих постачань з 2015 року під час повідомлення про отримання “бригадного комплекту” фігурувала різна їхня кількість. Наприклад, 77-а окрема зенітна ракетна бригада (Південний військовий округ)
у 2015 році отримала під цим формулюванням три батареї (у кожній шість пускових, одна станція наведення ракет та машини забезпечення).
А у 2020 “бригадний комплект” С-300В4 отримала новостворена 38-а зенітна бригада (Східний військовий округ), але на відео з передачею техніки було видно лише 12 пускових – на дві батареї. Водночас штатний дивізіон С-300В – це чотири батареї, один командний пункт та дві РЛС кругового та програмного огляду. Таким чином “бригадним комплектом” у РФ цілком можуть називати 1,5-2 дивізіони штатного складу.
Але навіть із такою калькуляцією, все одно план на 2024 рік у вигляді передачі “бригадного комплекту” С-300В4 є прискоренням темпів. Бо у планах на 2011-2020 рік у Москви було отримувати дев’ять “бригадних комплектів”, але за наявною інформацією загалом з 2013 року до збройних сил РФ було поставлено до 10 дивізіонів. Й саме тому на “ОКБ “Новатор” обмовились про роботу у темпі 24/7, але це звісно не є гарантією того, що задача буде виконана.
Також під час цього ж візиту прозвучала ще одна цифра відносно збільшення виробництва. Мовляв “ОКБ “Новатор” вже у першому місяці виконав 17% річного плану з виробництва крилатих ракет “Калибр”. Але без прив’язки до конкретної кількості це малоінформативно.
Водночас на відео увагу заслуговує один кадр, на якому робітник вручну досвердлює деталь, виготовлену на верстаті з числовим програмним керуванням.