Але тут виникає питання, а звідки ж росіяни беруть направляючі під такі установки
Джерело: Defence Express
Стало відомо, що російські окупанти почали виготовляти переносні саморобні реактивні установки під назвою “Козерог BRT”, у варіантах під одну, дві чи три пускові установки для стрільби 122-мм міліметровими реактивними снарядами під БМ-21 “Град”.
При цьому стверджується, що для стрільби із таких переносних установок рашисти використовують саме ті реактивні снаряди, які не спрацювали як слід при стрільбі із штатної пускової “Граду”, і що мовляв, таких неспрацьованих реактивних снарядів доволі багато.
На перший погляд, ці рашистські вироби під назвою “Козерог BRT” цілком нагадують радянський “Град-П”, тільки з різницею в тому, що якщо “оригінал” мав виконання лише з однією пусковою, то рашистський наступник – виконання і під дві чи три пускові також.
Втім, виникають одразу кілька нюансів. Виглядає так, що в цій історії росіяни вирішили використати оригінальні пускові установки 9П132 від радянського “Град-П”, додавши варіативність по кількості стволів, та дещо видозмінивши лафет. Але далі постає питання – росіяни брали 9П132 від “Град-П” із власних запасів, чи цим “поділився” Іран, який у свій час також виготовляв аналогічні системи.
Тим більш, що якщо у російських загарбників із числа “1-го та 2-го армійського корпусів” на тимчасово окупованій частині Донбасу ще з 2014 року фіксувались установки “Град-П”, то навряд чи РФ може мати на даний момент значну кількість таких систем.
Наступний момент – а які ж насправді реактивні снаряди можуть використовувати росіяни для стрільби із згаданих вище установок “Козерог BRT”.
Якщо виходити із версії, що там використовуються таки пускові 9П132 від “Град-П”, тоді виходить, що відстріл із них штатних реактивних снарядів до БМ-21 “Град” може проблематичним. Бо сама пускова 9П132 має дещо меншу довжину, аніж пускова на БМ-21. Під “Град-П” навмисне проектувались саме укорочені реактивні снаряди – 9М122М із довжиною корпусу 1,95 метрів (дальність стрільби – до 10,8 км), та 9М122МД (дальність пуску до 15 км).
Але є і така поправка – мовляв, під час випробувань різних версій 9П132 “Град-П” було підтверджено можливість відстрілу з них штатних снарядів до БМ-21 “Град”, але це “не дозволяло розкрити характеристики цих боєприпасів”.
Втім, якби там не було, маємо зафіксувати той факт, що російські загарбники демонструють намір наситити свої війська переносними ракетними установками як таким собі “доповненням” до штатної реактивної артилерії.