Хоча війна йде переважно на суходолі, росіяни продовжують витрачати ресурси й на флот також
Джерело: Defence Express
Міноборони РФ затвердило план, за яким в 2024 році має нарешті відбутись спуск на воду та подальша добудова спеціального корабля для навчання вертолітників морської авіації проекту 14400, який поки що не має власної назви. Роботи по цьому кораблю були заморожені після початку повномасштабного вторгнення РФ до України, але досвід війни проти нашої країни начебто показав рашистам, що мати спеціальний плавзасіб саме для навчання пілотів вертольотів, навіть в одиничному екземплярі – все рівно необхідно.
Вважається, що добудова такого корабля може зекономити ресурс, необхідних на підготовку вертолітників, стверджують російські пропагандистські “ЗМІ”.
Специфічність історії з побудовою навчального корабля проекту 14400 для вертолітників у першу чергу можуть підкреслити характеристики, закладені у цей плавзасіб: довжина корпусу – всього 66,9 метрів, ширина – 12,7 метрів, осадка – 2,1 метри, водозаміщення – 842 тонни, швидкість плавання – до 12 вузлів, дальність ходу – до 500 миль, вертолітний майданчик дозволяє прийняти лише одну машину типу Ка-27, Ка-29, Ка-31 чи ж Ка-52.
Тобто по суті тут йдеться навіть не про повноцінний корабель морської зони, а скоріше про самохідний морський вертолітний майданчик, який може виходити на морські комунікації. Тим більш, як можемо побачити, установка штатного озброєння за проектом не передбачена.
Іншу рису специфічності підкреслює те, як повільно рашисти в принципі будують цей корабель: закладка відбулась ще у червні 2018 року, фактично роботи по побудові стартували аж у жовтні 2019 року, вивід із еллінга відбувся у жовтні 2021 року, але після того жодного прогресу не було.
Цікаво, що навчальний корабель для вертолітників проекту 14400 росіяни будують в місті Городєц Нижегородскої області, а служити цей плавзасіб має взагалі в місті Єйск, розташованому на узбережжі Азовського моря, де заодно розміщено 859-ий Центр бойового використання і переучування морської авіації ВМФ РФ. Але поки нема деталізації, чи цей корабель будуть напряму вводити до складу флоту РФ, чи ж цей корабель буде використовуватись на інших, “контрактних” умовах.
Але тут показовою є сама тенденція, за якою рашисти при переважно “сухопутному” характері війни проти України все рівно продовжують витрачати ресурси і на свій військово-морський флот.