Війна рф проти України

Резніков про “Рамштайн-4”: нові HIMARS, навчання наших воїнів і більше зброї

Зустріч Контактної групи з питань оборони України, так званий «Рамштайн- 4», була дуже продуктивною, оскільки багато країн виступили з новими ініціативами щодо посилення можливостей ЗСУ.

Про це заявив на підсумковій пресконференції у Пентагоні міністр оборони США Ллойд Остін.

«Ми розуміємо нагальність і докладаємо всіх зусиль, щоби зберегти та посилити імпульс допомоги. І це включало багато нових заяв, зроблених сьогодні зранку», – зауважив глава оборонного відомства США.

У зустрічі взяли участь міністри оборони й начальники штабів з майже 50 країн.

«Ми бачимо, як країни з усього світу продовжують нарощувати поставки (в Україну – ред.) вкрай необхідних систем і боєприпасів. І це були справді надихаючі зусилля», – підкреслив Остін.

«Я впевнений, що ці зусилля зростатимуть», – наголосив Остін.

Він подякував міністрові оборони України Олексію Резнікову, який поінформував учасників зустрічі про розвиток ситуації на фронті та нагальні потреби ЗСУ.

Міністр оборони України Олексій Резніков розповів про підсумки четвертої зустрічі Ukraine Defense Contact Group.

У своєму Facebook міністр повідомив, що Україна має отримати від партнерів більше озброєння та іншу допомогу, яку найперше відчують на собі росіяни на полі бою. Також більше країн готові тренувати українських воїнів.

“За домовленістю з колегами, тримаємо інтригу щодо левової частки діючих та нових пакетів допомоги, які включають постачання озброєнь, амуніції, тренування наших воїнів та багато іншого. Спочатку їх відчує ворог на полі бою. Позитивним сигналом зустрічі є нові зобов’язання партнерів. Які стосуються і суші, і моря, і неба”, – розповів Резніков.

[su_posts template=”templates/list-loop.php” posts_per_page=”4″ tax_term=”16″ order=”desc”]

“По-перше, це зміцнення mission oriented approach. Ми просимо колег сконцентрувати зусилля на збільшенні спроможностей ЗСУ здійснити конкретні місії. Одна з них – розблокування наших портів та забезпечення безпеки у західній частині Чорного моря. Перші результати у вигляді звільнення острова Зміїний усі бачили. Ця робота триває. Не виключені нові «жести доброї волі» від окупантів”, – зазначив міністр оборони.

Наступний пріоритет – ремонт іноземної техніки. За словами Резнікова, це “масштабне завдання, оскільки вже йдеться про сотні одиниць”.

Глава Міноборони також додав, що Україна активізовує зусилля із забезпечення прозорості обліку та використання міжнародної військової допомоги. “Зокрема, буде пришвидшено процес впровадження “натівської” програми LOGFAS”, – додав Резніков.

Він наголосив, що під час зустрічі низка країн “прямим текстом заявила, що жодної “втоми” від війни в Україні немає і не буде”. Також Резніков повідомив, що багато іноземних партнерів готові тренувати українських воїнів.

“Це можливість отримати якісний резерв, який опанує західні озброєння та техніку. І створить умови для збільшення обсягу підтримки”, – наголосив міністр.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України