Політика

Рейтинги Байдена падають: лише троє з десяти американців схвалюють свого президента

Через рік після вступу в Білому домі рейтинг схвалення колишнього сенатора-демократа падає

Схвалення американського президента Джо Байдена зазнає невдачі.

Згідно з останнім опитуванням Університету Квінніпіак, лише троє з десяти американців схвалюють роботу колишнього сенатора від штату Делавер, який очолював Білий дім трохи менше року.

У листопаді 2021 року рівень схвалення становив 36%, у лютому – 50%. Проте сьогодні більше половини дорослих американців (53%) не схвалюють роботу, яку виконано демократом, а 13% кажуть, що не можуть висловити свою думку.

Порівняно з попереднім прогнозом, падає і схвалення серед виборців його партії, а значить і серед тих, хто по суті голосував за нього: сьогодні відсоток схвалення серед них становить 75%, тоді як два місяці тому було 87%.

Нестримна інфляція та боротьба з епідемією Covid-19 — дві основні причини, через які Байден став таким нелюбимим президентом.

Це погано для економіки (схвалюють 34%, не схвалюють 57%), пандемії (схвалюють 39%, схвалюють 55%) та зовнішньої політики (схвалюють 35%, не схвалюють 54%).

У міру наближення 20 січня, першої річниці інавгурації Байдена, 50% американців кажуть, що президент поводиться так, як він очікував, 39% кажуть, що в нього справи гірші, ніж очікувалося, і лише 7% кажуть, що він перевершує очікування.

Зрештою, на думку майже кожного другого американця (49%), президент мало що робить для об’єднання країни.

Для віце-президента Камали Харріс, спадкоємиці Байдена, не набагато краще, якщо він вирішить не подавати повторну заявку у 2024 році. Згідно з Wall Street Journal, демократи вже думають про альтернативну назву для них двох. Дивно, але це могла бути і Хілларі Клінтон, колишній держсекретар, яка повернулася після гучного удару 2016 року по Дональду Трампу, і яка не з’являлася в 2020 році: на думку авторитетної американської газети, у колишньої першої леді на даний момент «кращий шанс демократів».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України