Політика

Reuters: Росія відновлює нафтопереробні потужності, виведені з ладу українськими безпілотниками

Росія змогла швидко відремонтувати деякі з ключових нафтопереробних заводів, які зазнали ударів українських безпілотників, скоротивши кількість потужностей, що простоювали в результаті атак, приблизно до 10% з майже 14% наприкінці березня, свідчать розрахунки Reuters.

З початку року Україна посилила атаки безпілотників на російську енергетичну інфраструктуру, завдавши ударів по деяких великих нафтопереробних заводах другого за величиною експортера нафти в світі, що призвело до зростання цін на нафту.

Нагадаємо: Російським НПЗ буде важко: у Bild підрахували потенціал атак України по РФ

Росія заявляє, що атаки безпілотників прирівнюються до тероризму. Україна заявляє, що її атаки безпілотників на росію виправдані, оскільки вона бореться за виживання, оскільки росія завдала “масованих ударів у відповідь” по українській енергетичній інфраструктурі.

Після того, як 2 квітня було завдано удару по заводу “Танеко”, не було жодних повідомлень про успішні атаки на російські великі нафтопереробні заводи.

Росія швидко відновлює свої нафтопереробні заводи, незважаючи на труднощі з отриманням західних ноу-хау

Це стосується Рязанського заводу, що належить “Роснефти”, який повернув в експлуатацію установки первинної переробки нафти CDU-4 і головну установку CDU-6, а також Куйбишевського НПЗ, який ремонтує CDU-4 і сизранську установку CDU-5, і раніше зупинену на технічне обслуговування установку CDU-6.

Нагадаємо: Удари по російських НПЗ продовжились: виведено з ладу Куйбишевський НПЗ

За підрахунками Reuters, загальна потужність російської первинної нафтопереробки, яка простоювала через безпілотники, скоротилася до 90 500 тонн на добу (660 000 барелів на добу) з приблизно 123 800 тонн на добу (907 000 барелів на добу) раніше.

Однак, в цілому, сукупні потужності з первинної переробки нафти в Росії, виведені з ладу через різні зупинки і технічне обслуговування, очікуються на рівні 4,4 млн. тонн в квітні, порівняно з 4,1 млн. тонн в березні.

Перепочинок в ударах безпілотниками настав після критики з боку Сполучених Штатів України, найбільшого світового споживача енергії, де високі ціни на паливо стоять на порядку денному напередодні президентських виборів, що відбудуться 5 листопада.

Відповідаючи на запитання сенатора-республіканця Тома Коттона про те, чому адміністрація Джо Байдена відлякує українців від атак на “військовий потенціал” росії, міністр оборони Ллойд Остін заявив минулого тижня на засіданні сенатського комітету з питань збройних сил, що ці атаки можуть завдати шкоди світовим енергетичним ринкам.

“Безумовно, ці атаки можуть мати зворотний ефект з точки зору глобальної енергетичної ситуації, і … але, відверто кажучи, я думаю, що Україні краще переслідувати тактичні та оперативні цілі, які можуть безпосередньо вплинути на поточну боротьбу”, – сказав він.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України