ЄС|NATO

Вирішено остаточно: ЄС відмовляється від дизельних та бензинових двигунів

З 2035 року в ЄС дозволять реєструвати лише автомобілі з нульовим рівнем викидів.

З 2035 року в ЄС не реєструватимуться нові легкові автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння. Парламент ЄС затвердив у вівторок у Страсбурзі нові специфікації CO2, згідно з якими з 2035 року в ЄС можуть продаватись лише нові автомобілі, які не виділяють при експлуатації жодних парникових газів.

Переговорники від парламентів та країн ЄС уже домовилися про компроміс у жовтні 2022 року. Тепер депутати схвалили угоду, яку багато хто вважає кінцем класичних двигунів внутрішнього згоряння в автомобілях. Держави-члени ще повинні ратифікувати це рішення, але це вважається формальністю, як і схвалення місцевих парламентів.

Соціал-демократи відзначили угоду як успіх дорожнього руху, безпечнішого для клімату. “Це рішення забезпечує шлях до переходу на автомобілі без двигунів внутрішнього згоряння”, – заявив представник парламентської групи з кліматичної політики Тьємо Велькен. Водночас, рішення гарантує, що ключові компетенції, такі як виробництво акумуляторних елементів, залишаться в ЄС.

Член Європарламенту від німецького ХДС Денніс Радтке розкритикував це рішення: «Зелені, ліберали та ліві проголосували сьогодні в парламенті ЄС за заборону двигунів внутрішнього згоряння, хоча вони знають, що вони ставлять під загрозу близько 1,4 мільйона робочих місць у Європі, промисловість Німеччини і таким чином виводить китайських конкурентів на поул-позицію».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України