Новини

Ремонт гребного тренажера: самостійне полагодження чи допомога фахівця?

Гребний тренажер пошкодився або зламався? Хочете якомога швидше повернутися до звичного режиму тренувань, проте не вмієте лагодити обладнання? Тоді читайте цю статтю, щоб розуміти шляхи подолання проблеми.

Як запобігти несправності?

 • Гарна новина полягає у тому, що серйозних порушень у роботі гребного тренажера можна уникнути, якщо належним чином за ним доглядати:
 • Здійснювати регулярний огляд машини на наявність проблем у зовнішньому вигляді та функціонуванні деталей.
 • Регулярно протирати пил та бруд м’якою ганчіркою, аби деталі не вийшли з ладу. Можна використовувати бавовняну тканину, яка не лише чудово прибирає пил, а й вбирає запах поту. Якщо користуєтеся мийними засобами, не допускайте, щоб монітор та поручні були надто зволоженими, адже є ризик ураження електричним током.
 • Використовувати змащувальні засоби для ланцюга та інших місць кріплення шарніра, щоб робота тренажера була безперебійною.
 • Дотримуватися графіка очищення маховика, щоб підтримувати його активність.

Навіть найменша вада, яка здається вам незначною, згодом може призвести до серйозного пошкодження. Саме тому краще відповідально ставитися до догляду за машиною. А ще не варто нехтувати першим ознаками зношування, щоб потім не витрачати на полагодження більше часу та грошей.

Гребний тренажер зламався: що робити?

Якщо не здійснювати техогляд та обслуговування машини, її вихід з ладу може стати неприємним сюрпризом для власника. Зазвичай один з елементів виявляється зламаним або ушкодженим. Часто причиною є неправильне поводження з механізмом. Строк служби деталі закінчився, тож потрібна нова. Відремонтувати пристрій можна одним з цих способів:

 • Звернутися по допомогу до професіонала. Дуже зручний спосіб, особливо якщо ви не знаєтеся на особливостях конструкції та деталей до неї.
 • Спробувати відремонтувати власноруч. Тут вам знадобляться не лише певні інструменти, а й запчастини для гребного тренажера.

Перший спосіб заощаджує час та нерви. Другий є вигідним лише у тому випадку, якщо ви добре розумієте принцип полагодження. Запчастини для гребного тренажеру – не проблема, ви можете самостійно купити та встановити їх якщо маєте уявлення як це робити і довіряєте більше собі.

Чому іноді краще звернутися до професіоналів?

Є різні ситуації, пов’язані з несправністю тренажера, які можуть поставити спортсмена у кут. Наприклад, коли ремінь обладнання для імітації веслування не втягується. Якщо немає змоги самостійно розв’язати питання, треба звернутися по послуги до людини, котра професійно займається ремонтом. Це рішення має безліч переваг:

 • Ви не витрачаєте час на спроби вплинути на роботу конструкції.
 • Точно не нашкодите механізму ще більше, бо приведення його до ладу візьме на себе людина, яка дійсно тямить в тренажерах та запчастинах до них.
 • Професійна допомога завжди є комплексною. Працівники сервісних центрів зазвичай мають потрібні елементи для заміни або знають, які саме треба замовити. Фахівці не просто здійснюють ремонт, а й доступно пояснюють, якими методами відтермінувати наступний.
 • Вартість послуг є прийнятною.

Фахівець з технічних питань, котрий знає, як дати раду тренажеру, стане вашим рятівником у ситуації, коли тренажер почав працювати погано, або одна з його частин зламалася. Якщо помітили відхилення від норми в роботі тренажера, краще одразу зв’язатися з сервісною компанією для уточнення серйозності проблеми та окреслення приблизного терміну її розв’язання.

Як здійснити технічний огляд гребного тренажера?

Якщо ви вирішили йти складним шляхом самостійного врегулювання проблеми, приготуйтеся, що вам доведеться розібратися в наступних питаннях:

 • Обслуговування ремінця педалі. Огляньте педаль та її ремінець на наявність пошкоджень. Ремінець педалі є однією з найважливіших частин, що виконує допоміжну функцію. Помітили дефект? Виконайте заміну якомога раніше. Вихід з ладу може бути пов’язаний з постійним використанням.
 • Перевірка стану руля та привода. Важливу роль в роботі гребного тренажера відіграють руль та ремінна передача. Вони забезпечують ефективне розтягнення в тренажерному залі, щоб користувачі могли продуктивно виконувати вправи. Треба оглянути обидва елементи на наявність вад. Якщо виявите їх, знайте, що скоро вони можуть почати заважати зручності тренувань. Треба замінити пошкоджені частини, інакше вам доведеться перериватися під час виконання вправи. До того ж своєчасно не здійснена заміна однієї деталі може негативно вплинути на інші дотичні до неї елементи.
 • Затягування гвинтів та болтів. Раз на місяць перевіряйте, чи міцно тримається фурнітура. Не дивуйтеся, якщо помітите, що гвинти або болти не надто надійно закручені, бо використання тренажера є інтенсивним. Проте важливо швидко владнати це, адже послаблення цих елементів загалом негативно впливає на міцність та знижує безпеку конструкції. Погано закріплені деталі призводять до того, що тренажер вібрує, а це може спричинити механічні негаразди. Не нехтуйте періодичними перевірками надійності з’єднань, щоб бути спокійним за безперервність тренування.

Регулярне очищення поверхонь та технічне обслуговування обладнання зменшує ймовірність того, що найближчим часом доведеться звертатися по допомогу до фахівця. Прості самостійні перевірки дозволяють вчасно помітити дефект, щоб чимшвидше його усунути та забезпечити правильну роботу тренажера для веслування.

Часто задавані запитання

Інколи під час користування тренажером у спортсменів виникають запитання, пов’язані з функціонуванням машини. Ось найпоширеніші з них:

 • Чи довго тренажер може ефективно працювати без заміни на новий? Термін придатності гребного тренажера можна як продовжити, так і ненароком вкоротити. Постійно піклуючись про обладнання, дотримуючись усіх правил догляду й безпеки та вживаючи запобіжних заходів, можна не сумніватися: тренажер слугуватиме не менше 12 років, іноді навіть значно більше. Цей фактор також залежить від бренду: використовуваних ним матеріалів та фурнітури, а також якості збірки.
 • Яку роль відіграє генератор гребного тренажера? Цей пристрій має велике значення для роботи спортивного обладнання. Він забезпечує аеродинамічний спротив, коли виникають дефекти в роботі маховика. Треба оглянути його лінію разом з ланцюгом поручня. Якщо він зслизнув зі свого природного положення, полагодьте конструкцію.

Помітили якусь активність, нехарактерну для вашого тренажера, але не розумієте, у чому проблема та як її виправити? Зверніться до фахівця в галузі ремонту тренажерів.

Висновок
Гребний тренажер має велике значення для кожного, хто хоче підтримувати гарну фізичну форму вдома чи в спортивному залі. Будь-яка несправність та навіть натяк на неї, що проявляється дивними звуками або рухами конструкції, може бути початком серйозних проблем.
Треба терміново почати ремонт гребного тренажера. Підказки, як полагодити його, можна шукати в інструкції або в інтернеті. Проте інколи, щоб не витрачати власний час та не завдати обладнанню ще більшої шкоди, краще одразу звернутися до фахівця. Людина, яка має досвід полагодження тренажера, знається його будові та орієнтується у відповідних йому запасних частинах, швидко розв’яже проблему — і ви зможете поновити тренування. 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України