Здоров'я

Рекомендації по вирощуванню лохини

Лохина – це рослина яка доволі популярная в центральній Європі, та стрімко набирає свою популярність в Україні, Росії, Білорусії, а також ближньому зарубіжжю. Однак, через незнання процесу вирощування лохини багато дачники змушені відмовлятися від вирощування цієї корисної для організму рослини. При своїй невибагливості у догляді та витраті зусиль, все ж правильне вирощування вимагає дотримання певних правил і знання деяких важливих нюансів.

Умови для вирощування

Вирощувати садову лохину необхідно виключно на кислому торфі. Цей вид рослини набуває відповідну форму розвитку на піщаних субстратах і торфовищах. На садових ділянках створення сприятливих умов для такого ґрунту можливо при використанні кислого верхового торфу, який сприяє поліпшенню родючості землі.

Так як свіжовикопані торф’яні дернини містять велику кількість шкідливих кислот, то для використання в якості грунтової суміші необхідно вивітрювати торф протягом трьох років. Щоб прискорити процес вивітрювання і вимивання кислот його потрібно систематично перелопачувати. З торф’яною основою грунтова суміш набуває істотну вологоємкість, що в подальшому сприяє сприятливому вирощуванню лохини.

Верхової кислий торф для лохини

Природний субстрат являє собою компонент з натуральної та органічної основи. Верховий торф можливо використовувати на городах, ділянках дачників, та на великих площах фермерських полів. Однак, навіть маючи безліч переваг, для досягнення максимального ефекту необхідна комплексне підживлення мінеральними компонентами та додаткова підкормка.

Що собою являє кислий торф:

  • матеріал, який має біологічну унікальність, особливі властивості та структуру;
  • поєднання у вигляді органіки, яке відбулося в результаті розкладання рослин з перегноєм
  • формування торфяного продукту здійснюється в умовах нестачі кисню та необхідної вологості;
  • наявність сфагнових рослинних компонентів в субстраті становить найбільшу цінність.

Призначений кислий торф в основному для поліпшення хімічних та фізичних властивостей грунту, що створює його підвищену поживність та повітропроникність.

Добути торф самостійно – витратний та проблематичний процес. Найбільш простим варіантом буде придбання вже готового, обробленого торфу, безпосередньо у виробників. Доволі непогано зарекомендував себе в Україні виробник Житомирторф. Придбати якісний торф для лохини можливо перейшовши за посиланням – torf-zt.com/kislij-torf-dlya-loxini

Рекомендації по вирощуванню лохини

Для правильного вирощування садової лохини необхідно знати деякі нюанси:

  1. Грунт повинен бути торф’яно-піщаним, не глинистим та неодмінно кислим, а також мати повітро- та водопроникні властивості.
  2. Навколо куща лохини потрібно зробити замульчування грунту. Крім торфу це можливо зробити за допомогою хвойної тирси, листя, сіна, соломи або трісок. З причини тривалого ущільнення і розкладання, найбільш придатними є хвойна тирса.
  3. Перед посадкою лохини необхідно підібрати добре освітлене місце.
  4. Щоб уникнути гниття коренів та загибелі рослини в результаті накопичення води після дощів посадкову яму необхідно облаштувати дренажем.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України