Реєструємо в Італії автомобіль, привезенний з-за кордону

Як зареєструвати та отримати в Італії новий номерний знак для автомобіля, купленого за кордоном

Для того, щоб користуватися в Італії автівкою, купленою за кордоном, її слід зареєструвати його в провінційному відділенні Автоінспекції (Ufficio provinciale della Motorizzazione Civile (UMC)) і внести до Реєстру громадського автомобільного транспорту (Pubblico Registro Automobilistico (PRA) ) протягом 12 місяців з дати прибуття.

Після того, як цей період витече, машина більше не може їздити Італією з іноземними номерними знаками.

Першим кроком UMC буде перевірка інспекторами придатності іноземної технічної документації та дотримання податкового законодавства. Якщо технічні характеристики транспортного засобу задовольняють італійський закон, а власник продемонструє, виконання податкові зобов’язань, він може приступити до перереєстрації автомобіля.

Всі витрати оплачуються згідно з процедурою: бланки доступні в провінційних відділеннях Автоінспекції. Загальна вартість реєстрації варіюється, в залежності від провінції проживання і типу номерних знаків, але залишаються незмінними постійні витрати і гербові збори.

Всі документи, видані іноземною мовою, необхідні для реєстрації транспортного засобу, повинні бути легалізовані та перекладені на італійську мову (за винятком наявності міжнародних угод), та легалізовані у компетентному італійському представництві або присяжним перекладачем.

Процедура реєстрації відрізняється, в залежності від того, реєструєте ви транспортний засіб, що прибув з країн Європейського Союзу, або з держави, з-поза ЄС. Насправді, існують два різні способи реєстрації:

1. Через телематичне “віконце” автомобіліста (Sportello Telematico dell’Automobilista (STA)): в офісах Автоінспекції і автомобільних клубів.

2. Якщо реєстрація не може бути проведена через STA, слід звернутися в Автоінспекцію, а потім, протягом 60 днів з дня видачі свідоцтва про реєстрацію, в службу реєстрації громадського транспорту для внесення даних про авто в публічний реєстр.

Якщо автомобіль було куплено в країні Європейського союзу

• Новий транспортний засіб: нова машина, виробництва країни ЄС, що ніколи не була зареєстрована або була зареєстрована в країні ЄС, але не має пробігу понад 6000 кілометрів, чи  була продана протягом 6 місяців з моменту першої реєстрації за кордоном.

У цьому випадку власник повинен надати наступні документи:

– документ, що засвідчує особу власника та довідка з місця проживання, якщо місце проживання не вказано на документі (якщо власник авто є громадянином країни, що не є членом ЄС, і постійно проживає в Італії він повинен також додати копію дійсного дозволу на проживання або копію поштової квитанції про запит про продовження терміну дії або першої видачі пермессо);

– нотаріально засвідчений акт продажу з підписом продавця;

– декларацію відповідності (так званий європейський сертифікат відповідності) в супроводі реєстраційної заяви, виданого виробником.

• транспортний засіб б/у: авто, яке раніше було зареєстроване в іншій країні ЄС, має пробіг понад 6000 км та було продане пізніше, ніж шість місяців після першої дати реєстрації.

У цьому випадку до вищезазначених документів необхідно надати технічний паспорт авто в оригіналі і його фотокопію.

Автомобіль, виробництва країн, що не входять в ЄС

Присвоєння італійського реєстраційного номера транспортним засобам, виробництва країн, що не входять в ЄС (незалежно чи були вони в експлуатації, чи новим), не може бути здійснено у “віконці” автомобіліста.

Запит слід подати в провінційний офіс Автоінспекції і потім протягом 60-ти днів з дня видачі техпаспорта занести дані автомобіля в державний реєстр автомобільного транспорту.

На додаток до документації, необхідної для реєстрації транспортних засобів з країн ЄС, зазначеної вище, необхідно отримати довідку з місця проживання, навіть якщо власник є громадянином Італії, які проживають за кордоном.

Ті, хто має дозвіл на проживання в Італії, можуть надати його фотокопію і запит на реєстрацію в реєстрі жителів міста, виданий комуною.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

12 − eleven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh