Війна РФ проти України

У яких російських танків башту відриває частіше: рейтинг

У рейтингу відриву башти взяли участь танки Т-72, Т-80 та Т-90 за верифікованими фото знищених машин

Джерело: Defence Express

Картина у вигляді підбитого російського танка з відірваною баштою є просто класичною. Й настільки звичним явищем, що вже й не варто ще раз пояснювати про автомат заряджання й те, що екіпаж фактично сидить на самих боєприпасах та вишибних зарядах.

Але спільнота WarSpotting вирішила підбити статистику того, в яких саме російських танках башту при детонації боєкомплекту відриває частіше й провела доволі масштабну статистичну роботу. Але з огляду на те, що станом на 1 червня у WarSpotting у базі 1087 фото зі знищеними російськими танками (в Oryx 1240 загалом втрачених РФ), то вибірка значно менша й була обмежена 1 липням 2022 року.

Рейтинг відриву башти: у яких російських танків башту відриває частіше

Відповідно до рейтингів танків з автоматом заряджання картина виглядає наступним чином:

  • Т-72: у 54,3%
  • Т-80: у 51,6%
  • Т-90: у 42,4%

Рейтинг відриву башти: у яких російських танків башту відриває частіше

На фоні цього показник Т-62 зі 16,7% цілком зрозумілий, бо, по-перше снаряди хоч й роміщені по всьому корпусу, але там унітарні боєприпаси із металевою гільзою.

Серед версій Т-72 впевнено очолює рейтинг – T-72Б3, якому взагалі належить рекорд з висоти польоту башти, оцінений у 80-100 метрів. При цьому помічено, що саме у Т-72Б3 башти відлітають далі у порівнянні із іншими танками. А конкретна модель з показником 60,7% відірваних башт – Т-72Б3 зразка 2016 року.

Звісно цей рейтинг доволі важко вважати абсолютно статистично вірним, бо мова йде про знищені машини у проміжку 24.02-01.07.2022 року. Аналіз всього масиву фото, тобто понад 1200 фото та відео звісно дасть точніший результат, але враховуючи об’єм, це задача точно не на декілька хвилин роботи.

Також докладаємо сам пост спільноти:

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України