Хто серед багатих, а хто серед найбідніших країн Європи? Поточна статистика ЄС показує, що Австрія залишається країною з низькою бідністю. 2022 року лише 2,3 відсотка австрійців страждали від бідності. У Німеччині це значення більш ніж удвічі вище.
Високі витрати на оренду, збільшення витрат на електроенергію та газ, а також дешевші повсякденні покупки створюють серйозні проблеми для європейців. Тим не менш, Австрія є однією з найкращих країн Європи щодо боротьби з бідністю. Згідно з новою статистикою Євросоюзу, 2022 року лише 2,3 відсотка населення фактично вважалися бідними. Середній показник щодо ЄС утричі вищий.
В Австрії (8,9 млн жителів), за даними Євростату, у 2022 році як безпритульних хоча б тимчасово було зареєстровано 19 912 людей. Це дає в середньому 0,22 відсотка загального населення.
«Ми повинні пишатися тим, що є країною з високим добробутом та низьким рівнем бідності», — наголосив у цьому контексті генеральний секретар Промислової асоціації Крістоф Ноймайр.
Німеччина у рейтингу відстає від Австрії на 13 позицій; рейтинг процентного порівняння загальної чисельності населення країни. Ті люди, які не можуть дозволити собі сім із 13 витрат (див. графік), відносяться до групи ризику бідності.
Найвища частка припадає на Румунію (майже 25 відсотків), а найнижча частка бідності спостерігається у Словенії.
Статистика показує частку загального населення кожної держави-члена ЄС, яка постраждала від загрози бідності чи соціальної ізоляції у 2022 році.