Реформа СБУ та заяви Зеленського про позбавлення її не властивих функцій – диявол ховається в деталях

А шо ж там з реформою СБУ та заявами Зеленського про позбавлення її не властивих функцій. Про це запитує народний депутат Ірина Фріз на своїй сторінці Фейсбук.

Диявол він, як ми добре пам’ятаємо, в дрібницях.

Отже, вчора на комітеті з нацпезпеки презентували довгоочікуваний законопроект про реформу СБУ.

Почнемо зі зради: Управління «К»ліквідовують, але «кормушку» залишають. Так зберігаються функції захисту об‘єктів критичної інфраструктури. Під неї підпадає все: митниця, медицина, будівництво.

Далі ще цікавіше- функції розвідки в інтересах контррозвідки. Де-факто, абсолютно непотрібна норма, адже діяльність розвідки та контррозвідки спирається на закон про оперативно-розшукову діяльність. Згідно закону «Про розвідувальні органи», розвідувальна діяльність визначається, як така, що здійснюється спеціальними засобами і методами з метою забезпечення визначених законом органів державної влади розвідувальною інформацією, сприяння реалізації та захисту національних інтересів, протидії за межами України, у тому числі у кіберпросторі, зовнішнім загрозам національній безпеці України. І, на перший погляд, здавалося б пропозиція виглядає просто юридичною тавтологією.

Але тут є два нюанси.

По-перше, за рахунок такого нововведення СБУ може отримати статус розвідувального органу. І тут найцікавіше: це відкриває можливість для економічної діяльності, в тому числі за кордоном!

По-друге, це повноцінна політична поліція, оскільки більшість служб безпеки африканських країн, що захищають диктаторські режими, так само поєднують функції розвідки та контррозвідки, а простіше кажучи, як кажуть запорєбріком «політічєскій сиск».

Ще одна новина: до 2027 року чисельність СБУ має знизитися до 15 тисяч осіб. При цьому, що робити з тими, хто буде звільнений та має спеціальні знання та навички, тим більше в умовах надзвичайно складної безпекової обстановки – невідомо.

І на останок: Голова обирається раз на 7 років. Тобто у випадку з Януковичем у 2014 році, Якименко легально залишався б на посаді до 2016!))

Якась загалом відбулась ідіосинкразія з реформою: або Зекоманда вирішила збільшити невластиві повноваження СБУ, або в умовах війни її розвалити.

Ірина Фріз / Iryna Friz

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

20 + three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh