Духовне

Редемптористи вперше організували онлайн-прощу до Кохавина

20-22 cерпня 2020 року проводитиметься перша проща до Кохавина в наміренні покликань до священничого та монашого стану і ласки витривання у покликані. З огляду на карантинні обмеженні духовний захід відбудеться онлайн. Про це повідомляє секретаріат душпастирства молоді та покликань Львівської провінції редемптористів.

Редемптористи вперше організували онлайн-прощу до Кохавина

Редемптористи вперше організували онлайн-прощу до Кохавина

Онлайн-паломники за допомогою трансляцій зможуть приєднатися до групи богопосвячених осіб, яка йтиме пішки зі Львова до Кохавина. Зокрема, цю дорогу здолають отці та брати Згромадження отців редемптористів та сестри Згромадження сестер місіонерок Найсвятішого Ізбавителя (редемптористки місійні).

Духівник прощі – єпарх Мельбурнський Микола Бичок. Окрім духовних наук єпископа, у програмі передбачено свідчення про покликання священників та монахинь, а також прямі трансляції богослужінь. Разом із групою богопосвячених осіб шлях до Кохавина подолає ікона з мощами бл. Каспара Штанґассінґера, який є покровителем редемптористської молоді.

Отець Володимир Борейко, організатор прощі,  розповів, що проща відбувається вперше. Ініціатива прощі виникла в сестри редемптористки, яка відповідає за покликання в сестер Згромадження місіонерок Найсвятішого Ізбавителя. Напевно, каже священник, приклад взяли у римо-католиків, які часто організовують такі прощі. 

«Цього року, з огляду на карантинні обмеження, участь у прощі візьмуть лише богопосвячені особи: отці редемптористи, владика Микола Бичок, брати і сестри. Кохавино – це відпустове місце отців редемптористів. Тому для нас особливо і важливо є відбути пішу прощу зі Львова до Кохавинської Богородиці. Надіємося, що прощу будемо продовжувати в наступні роки. Ймовірно, що проща переросте у молодіжну для наших редемптористичних спільнот. Мета прощі – помолитися за покликання до наших згромаджень», – додав священник.

Отець Андрій Рак, протоігумен Львівської провінції редемптористів, розповів про духовну програму прощі. Зокрема, священник пояснив, що програма спрямована насамперед до учасників прощі незалежно від того, чи ці особи йтимуть пішки, чи стежитимуть онлайн. «Відеотрансляції проводитиме отець Падре Серж та інші учасники прощі. Участь у пішому паломництві візьме приблизно двадцять осіб. У духовній програмі передбачено переважно молитви добового кола. Розпочнеться проща Святою Літургією у провінційному домі отців редемтористів на вул. Франка, 56», – додав він.

Проща завершиться 22 серпня Архиєрейською Святою Літургією о 14:00 та молитовною програмою, присвяченою блаженному Каспару. Ще місяць ікона з мощами блаженного залишатиметься у храмі Покрову Пресвятої Богородиці в Кохавині (смт Гніздичів).

Стежити за перебігом прощі можна на сторінках секретаріату душпатирства молоді та покликань Львівської провінції редемптористів у соцмережах:

Фейсбук Молодь і редемптористи
Інстаграм Молодь і редемптористи

Довідка

Історія Кохавина розпочинається від появи у ХVІІ ст. чудотворної ікони. Її почали вшановувати від 1646 р. За усним переказом, дідичка села Руди Анна Воянковська їхала повз дубовий гай, де була ікона. Її коні клякнули і не рухались вперед, поки вона не вийшла з карети помолитися.

У 1650 році ікону перенесли з дуба до парафіяльної церкви в с. Руда.

В 1680 році у кохавинському лісі побудували дерев’яну каплицю, куди перенесли образ. Відтоді це місце стало центром для безперервного паломництва вірних.

26 травня 1755 року образ Матері Божої Кохавинської визнано чудотворним.

30 серпня 1894 року відбулося посвячення нової церкви, а 1 вересня – урочисте перенесення до неї чудотворного образу Матері Божої.

У серпні 1912 року ікона була коронована папськими золотими коронами.

Від 1931 року чудотворним місцем опікувалися єзуїти. Втікаючи від радянських військ, вони залишили Кохавино і забрали з собою чудотворну ікону до Польщі, до міста Глівіци, де вона перебуває до сьогодні.

З приходом радянської влади церкву перетворили на льоносховище, у будівлях монастиря помістили школу-інтернат, а с. Кохавино приєднали до Гніздичева. Так перестала існувати історична назва «Кохавино».

З виходом УГКЦ з підпілля новими господарями кохавинської святині стало Згромадження редемптористів. Храм отримав нове ім’я на честь Покрову Пресвятої Богородиці, а монастир Святого Герарда в Кохавино вже десять років має статус новіціатського дому, де виховують молоде покоління редемптористів. У храмі знаходиться копія чудотворної ікони Кохавинської Богородиці.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://velychlviv.com

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.