ЄС|NATO

Стало відомо про “схему”, по якій Україна може отримати німецькі ракети Taurus

Військово-повітряні сили Німеччини замовляють 75 крилатих ракет JASSM-ER для нового винищувача F-35.

Федеральний уряд з 2022 року веде зацікавлені переговори з Вашингтоном щодо угоди на вісім мільярдів євро, куди входить купівля зброї і всього пакету літаків, включно з озброєнням.

За інформацією BILD, офіційний контракт очікується восени цього року. мова може йти про ракети класу “повітря-повітря” і “повітря-поверхня” і крилаті ракети JASSM.

Це дає ВПС ще одну зброю дальньої дії: виробник Lockheed-Martin вказує дальність дії як мінімум 926 кілометрів. Фактична максимальна дальність польоту, яка також залежить від висоти і швидкості несучої системи, тримається в секреті.

Крилата ракета JASSM використовується для точної боротьби з особливо важливими цілями: 2018 року внаслідок авіаударів США із застосуванням JASSM було знищено завод із виробництва хімічної зброї, що належить режиму Асада.

“У довгостроковій перспективі закупівля крилатих ракет JASSM може замінити нинішні Taurus в арсеналі ВПС Німеччини”, – йдеться у статті.

Кілька сотень крилатих ракет Taurus вже отримали, серед іншого, поліпшення систем GPS-навігації проти перешкод у рамках так званого капітального ремонту-1.

Проте, JASSM-ER, розроблений кількома роками пізніше, найімовірніше, буде щонайменше дорівнювати Taurus з погляду навігації і точності прицілювання.

Навіть коли йдеться про боротьбу з особливо захищеними цілями, американські крилаті ракети навряд чи менш придатні, ніж Taurus.

У поточних дискусіях про Taurus неодноразово згадується його спеціальний детонатор, який змушує справжню боєголовку вибухати в наміченому місці під час влучання в захищені цілі. Крім іншого, датчик може виявляти проникнення крізь різні матеріали, щоб потім визначити час вибуху.

Майже двадцять років тому її німецький виробник TDW працював з американською оборонною компанією Kaman над аналогічними детонаторами для різної американської зброї, включно з крилатою ракетою JASSM.

Нагадаємо, Бундестаг усю другу половину 2023 року бурхливо дискутує – надавати чи ні Україні підзвукову авіаційну оперативно-тактичну крилату ракету Taurus.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України