Якщо це справді так, то це означає, що окупанти із третьої спроби завершили ремонт бойового корабля, що тривав 9 років
Джерело: Defence Express
Кремлівські пропагандисти стверджують, що Чорноморський флот РФ з тимчасово окупованого Криму вивів на торпедні стрільби в Чорне море свою дизель-електричну субмарину Б-871 “Алроса” радянського проекту 877 “Варшавянка”. Коли саме це відбулось, росіяни не конкретизують.
Але якщо це справді відбулось, то це означає, що рашистський ВПК зумів лише з третьої спроби завершити ремонт цього підводного корабля, що тривав майже 9 років, починаючи з 2014 року. І що у рашистів у Чорному морі стало на один підводний човен більше (загалом 5 субмарин), який може зокрема запускати крилаті ракети “Калибр” (до 4 одиниць в одному залпі).
Варто нагадати, що підводний човен Б-871 “Алроса” проекту 877 був включений до складу Чорноморського флоту ще у 1990 році. І що із 33 років активної служби цей підводний корабель загалом 14 років простояв на постійних ремонтах, найбільш тривалий з яких почався у 2014 році.
Першу за 8 років спробу вивести субмарину “Алроса” у море бодай на ходові випробування російські військові зробили у травні 2022 року. Але “щось пішло не так”, і рашисти потягли назад свій човен “долатати” на потужностях 13-го судноремонтного заводу в тимчасово окупованому Севастополі. Повторну спробу витягнути “Алросу” на ходові випробування російські загарбники провели наприкінці червня 2022 року, про результати нічого не відомо.
На сайті видання “Крым. Реалии”, що займається зокрема моніторингом кораблів ЧФ РФ в тимчасово окупованому Криму, крайня згадка про ворожу субмарину “Алроса” датується серпнем 2022 року. І станом на той момент цей підводний корабель ще числився у статусі “на ремонті”.
Навіть якщо за останні 6 місяців росіяни справді зуміли повернути у стрій найстаріший підводний човен свого Чорноморського флоту, яким буде рівень боєздатності і як часто вони зможуть її виводити в море для ракетних обстрілів України – питання насправді дискусійне. Хоча б тому, що рашистська дизель-електрична субмарина Б-871 “Алроса” має доволі специфічну силову установку – водометний рушій замість гвинтів, і така силова установка має сталу тенденцію до постійного виходу із ладу.