Спроби покращити захист своїх бронемашин не дали окупантам бажаного результату
Джерело: Defence Express
Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ (ОСУВ) “Таврія” бригадний генерал Олександр Тарнавський показав чергову колонну бронетехніки рашистів, знищену при черговій спробі невдалого штурму позицій ЗСУ біля Вугледар у квітні 2023 року.
На цьому фото ми можемо побачити зокрема, що обидві знищені БМП-3 рашистів отримали додатковий екранований захист, з чого можна зробити припущення, що ці бронемашини були випущені в листопаді 2022 року або пізніше. І що на одну із цих БМП-3 також повісили комплект захисту 675-сб3КДЗ, який першопочатково призначався для БМП-2 та є доволі рідкісним для армії РФ.
Знищена під Вугледаром ворожа бронетехніка, зокрема БМП-3, квітень 2023 року, джерело – командувач ОСУВ “Таврія” бригадний генерал Тарнавський
675-сб3КДЗ – це по суті рідкісний для армії РФ набір полімерних решіток, який в теорії має захищати від вогню крупнокаліберних кулеметів та протитанкових гранатометів. При цьому після навісу такого набору БМП-2 або ж інший носій має зберігати “позитивну плавучість”, тобто маса 675-сб3КДЗ не є значною (хоча точний показник є невідомим).
За даними з відкритих джерел, у 2021 році армія РФ закупила всього 100 таких комплектів,а по факту ставити 675-сб3КДЗ на свої БМП-2 російські окупанти почали лише влітку 2022 року. Відомо про як мінімум дві затрофеєні БМП-2 рашистів із 675-сб3КДЗ.
За час повномасштабного вторгнення в Україну росіяни, за консервативними оцінками порталу Oryx, втратили понад 250 одиниць БМП-3 знищеними, пошкодженими чи затрофеєними. Що в свою чергу стимулювало ворога працювати над захистом цих бронемашин.
Наприклад, у вересня 2022 року російський концерн “Калашников” заявив, що розробив комплекс динамічного захисту для БМП-3 загальною масою 4,2 тони, що в теорії має покращити захист від протитанкових гранатометів та ПТРК, куль калібру 14,5 мм та пострілів до автоматичних гармат 23 мм і 30 мм. Але далі декларацій тут справа не пішла.
В листопаді 2022 року у відкритому доступі з’явились перші фото БМП-3 з посиленим екранованим захистом, виготовлених для армії РФ – очевидно, саме такі машини й зазнали утилізації під час невдалих штурмів Вугледару.
Мали місце також й “кустарні” спроби окупантів зміцнити захист своїх БМП-3. Наприклад, у жовтні минулого року наші захисники затрофеїли бронемашину цього типу із навішеними “мішками”-блоками динамічного захисту комплексу “Реликт”.
Цікаво, що аналітики Oryx говорять про як мінімум шість знищених БМП-3, на які було навішено комплекс 675-сб3КДЗ (щоправда, там вони наводять інший індекс – 688М сб3КДЗ, але про комплекс саме з таким позначенням у відкритому доступі даних нема).