Війна рф проти України

Росіяни пригадали за білоруський безпілотний розвідувально-ударний гелікоптер “Охотник”

Росіяни згадали за білоруського "Охотника" з автоматом у пару до їхнього безпілотного вертольота "Термит"

Білоруський безпілотний гелікоптер “Охотник”

Білоруська розробка безпілотного розвідувально-ударного гелікоптера “Охотник” вперше була представлена у 2021 році

Джрело: Defence Express

Наприкінці листопада цього року рашисти похизувалися серійним виробництвом своїх безпілотних ударних гелікоптерів “Термит”, які мають на озброєнні аналог APKWS — керованих ракет С-8Л з напівактивним лазерним наведенням, що мають уламково-фугасну бойову частину і можуть нищити цілі на відстані до 6 км.

Водночас зараз російські пропагандисти кажуть, що, мовляв “парою” до їхнього безпілотника “Термит” може бути білоруська розробка Hunter, вона ж “Охотник” — це розвідувально-ударний БПЛА від конструкторського бюро “Беспилотные вертолеты”, який вперше був представлений влітку 2021 році на виставці MILEХ, а станом на 2022 рік повідомлялося про проведення тестувань цього БПЛА.

Рашисти згадали за білоруського "Охотника" з автоматом у пару до їхнього безпілотного вертольота "Термит"

Причому ще у 2022 році білоруські пропагандисти просували ідею оснащення російського війська цими безпілотниками — мовляв, коли стало відомо про появу у РФ ударних безпілотних гелікоптерів, то скоріш за все йшлося про білоруські зразки, хоча ймовірно, йшлося все ж таки про російський “Термит”.

Білоруський “Охотник” зокрема може входити до складу російської безпілотної авіаційної системи БАС-750, яка у 2022 році була представлена спільно тим же білоруським КБ “Беспилотные вертолеты” та російським центром вертольотобудування Міля і Камова. Ця система передусім призначена для транспортування вантажів масою до 200 кг (якраз таке корисне навантаження передбачено для “Охотника”), вона складається з двох БПЛА та двох наземних станцій управління.

Рашисти згадали за білоруського "Охотника" з автоматом у пару до їхнього безпілотного вертольота "Термит"

Але звичайно, що “Охотник” може експлуатуватися і самостійно. Комплекс складається з двох БПЛА, наземної станції управління, транспорт наземного забезпечення і дві транспортні платформи.

З озброєння “Охотник” має 7,62-мм кулемет (боєкомплект — 550 патронів, дальність дії декларується до 1,5 км); пускові (8 одиниць) для некерованих 57-мм ракет, що можуть нищити цілі на дальності до 1,8 км, а також 16 одиницями протитанкових бомб.

Рашисти згадали за білоруського "Охотника" з автоматом у пару до їхнього безпілотного вертольота "Термит"

Оптико-електронна станція БПЛА за заявами білорусів може розпізнавати техніку на відстані до понад 9 км, людину — більш як 6 км, а здійснювати цілевказання на відстані у 5 км.

Також БПЛА оснащений низкою інших різних систем, як-от бортовим комплексом оборони включно з системою попередження про опромінення, оптико-електронною системою разом з прицільним комплексом з балістичним калькулятором, навігаційним обладнанням тощо.

Тактико-технічні характеристики БПЛА “Охотник”:

  • максимальна маса — 750 кг;
  • корисне навантаження — до 200 кг;
  • тривалість польоту — 6 год згідно з останніми даними;
  • максимальна швидкість — 190 км/год.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України