Звідки окупанти могли взяти для цього танки, це окреме цікаве питання
Джерело: Defence Express
У відкритому доступі з’явились кадри, із яких випливає, що російські військові (ймовірно, один із підрозділів морської піхоти) поставили реактивні бомбомети РБУ-6000 на шасі від танків Т-80, і таким чином створили ще одного кустарного “франкенштейна”. Ці кадри демонструють, що окупанти зараз мають мінімум два Т-80 із РБУ-6000 в своєму розпорядженні, ймовірний час та місце використання такого озброєння ворогом – не зазначаються.
Також можемо побачити обсяг переробок, необхідний для створення таких “франкенштейнів” – демонтаж башти та наварювання основи під розміщення РБУ-6000. Ймовірно, для повороту стволів бомбомета необхідно повертати всю машину.
Якщо порівнювати з іншим подібним “гібридом” – МТ-ЛБ із РБУ-6000, то “франкенштейн” на базі Т-80 може виглядати більш раціональним рішенням. Хоча би тому, що шасі танка має значно кращу вантажопідйомність, порівняно з “мотолигою”, для розміщення бомбомета масою 3,5 тон.
Але з іншої сторони, звідки росіяни взяли машини для такої переробки – це окреме цікаве питання. Бо з однаковою ймовірністю, це могли бути й пошкоджені Т-80 з ремонтних баз, де башти могли не підлягати відновленню, і міг бути “сон розуму” російських окупантів, які вирішили взяти саме стройові машини для подібного “апгрейду”.
Судячи з усього, у випадку із Т-80 бомбомети РБУ-6000 також заряджаються вручну, а точність стрільби – також на вкрай невисокому рівні, із значним розкидом.
За час повномасштабного вторгнення РФ це перший “гібрид” на базі Т-80, який “засвітили” рашисти, і лише другий відомий “гібрид” із використанням танкового шасі загалом. До цього моменту, в травні 2023 року стало відомо про появу в російських окупантів мінімум одного Т-54/55, де замість штатного озброєння стояла зенітна гармата С-60.
В свою чергу, про появу в росіян МТ-ЛБ із РБУ-6000 вперше стало відомо у вересні 2023 року, а в січні 2024 року стало відомо, як відбувається стрільба з цього гібрида.
Якщо продовжувати тему про машини рашистів із використанням підручних матеріалів на ремонтних базах, то тут також можемо згадати про МТ-ЛБ із баштами від БМП-1, які фіксувались і влітку 2022 року, і осінню 2023 року.