Війна рф проти України

Росіяни показали, як Т-72 переробляють на БТР-сараї, чому саме такі рішення

Яка може бути логіка в таких конструктивних рішеннях російських загарбників

Джерело: Defence Express

У відкритому доступі з’явились кадри, як росіяни переробляють свої танки Т-72 на важкі бронетранспортери, при чому грубуватість та простота конструкції в даному так просить для опису фрази “БТР-сарай”.

Тим більш, описана технологія виготовлення десантного відділення для таких бронемашин на слово “сарай” заслуговує цілком: тут мова про те, що рашисти просто демонтують башту, і на її місці просто наварюють рубку, тобто сам корпус танка особливої зміни не зазнає.

Рашисти показали, як Т-72 переробляють на БТР-сараї, чому саме такі рішення

Важкий БТР на базі Т-72 кустарного виробництва російських окупантів, зображення наводить btvt_2019

При цьому, як далі випливає із зображень, які наводить ресурс btvt_2019, рашисти наварюють на ці “БТР-сараї” решітки та інші елементи антидронового захисту. З чого можемо зробити висновок що ці бронемашини виготовляються кустарним чином саме для підтримки дій штурмових груп армії РФ, яким доводиться діяти в умовах інтенсивної бойової роботи артилерії та ударних безпілотників Сил оборони України.

Також можемо оцінити, що інші конструктивні зміни в ці БТР-сараї на базі Т-72 не вносяться, що в свою чергу дає російським окупантам відносну простоту та масовість виготовлення таких машин, котре може відбуватись у польових умовах, без необхідності залучення заводських потужностей на території РФ.

Насправді сам факт того, що росіяни пішли на кустарне виготовлення таких бронемашин, викликає певний подив. Оскільки відносно нещодавно, у липні 2024 року в РФ засвітився важкий БТР на шасі Т-72 або Т-90, котрий якраз проходив випробування біля “Уралвагонзаводу”.

Рашисти показали, як Т-72 переробляють на БТР-сараї, чому саме такі рішення

Російський важкий БТР на базі Т-72 або Т-90 під час випробувань, липень 2024 року, зображення оприлюднив btvt_2019

Тут картина якраз виглядала так, що росіяни нарешті створити “класичний” важкий гусеничний БТР на базі одного із своїх найбільших танків, і це для них був певний прорив уперед. Бо тепер виглядало так, що армія РФ може отримати масові важкі машини для захисту своєї піхоти.

Однак щоб виготовити “класичний” важкий БТР на базі танка, там треба повністю міняти компоновку корпусу, зокрема розміщення силової установки в ідеалі переносити у носову частину машини. При цьому темпи і цикл виробництва можуть виступати якраз обмежуючими факторами.

Тому тут можуть бути два варіанти. Або російське військове керівництво загалом вирішило, що їм простіше піти на кустарне виробництво “БТР-сараїв” на базі Т-72, аніж чекати “класичні” серійні машини такого класу. Або ж командування окупаційних військ “на місцях” погодило “ініціативу знизу” по виготовленню таких кустарних машин, які їм потрібні ще “на вчора”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України