Війна рф проти України

Російська компанія з Бурятії заявила про створення літального апарату для запуску FPV-дронів

Рашисти кажуть, що в Бурятії зробили дронматку "Буря-20" з машинним зором для FPV

Цей безпілотник пройшов випробування і зараз стартувало дрібносерійне виробництво – чи експлуатувався він на полі бою невідомо

Джерело: Defence Express

Російська компанія НПК “Беркут”, яка базується в республіці Бурятія створила новий безпілотний літальний апарат під назвою “Буря-20”, який призначений для запуску FPV-дронів – про розробку представник компанії розповів російським пропагандистським ЗМІ. Заявляється, що дрон вже пройшов випробування на полігоні та зараз стартувало дрібносерійне виробництво для проведення подальших тестувань. Розробка фінансується за кошти бурятського уряду.

Фактично, йдеться про таку собі “матку” для FPV-дронів, водночас скільки саме одиниць може бути “на борту” не розкривається. Ідея полягає в тому, що камера “матки” за допомогою машинного зору виявляє ціль і передає інформацію оператору, який вже приймає рішення про атаку.

Фото ілюстративне, один з російських БПЛА
Фото ілюстративне, один з російських БПЛА

 

Потім FPV-дрон може “підхопити” ціль й атакувати її після пуску з “матки”. Заявлено що FPV-дрон під час скиду зі значної висоти може працювати як “баражуючий боєприпас”. Водночас від “матки” FPV-дрон може віддалятися на відстань у 15 км.

Щодо інших тактико-технічних характеристик “Бурі-20”, то відзначається, що дальність зв’язку може сягати 70 км від наземного пункту управління. Злітна маса – 50 кг, маса корисного навантаження – 15 кг, висота польоту – 3000 м, основна камера може ефективно працювати з 2000 м.

Російський оператор дрона, фото ілюстративне
Російський оператор дрона, фото ілюстративне

 

Нагадаємо, що використання машинного зору не є чимось новим і таку технологію мають у своєму активі й Сили оборони України, й використовують безпосередньо на полі бою – завдяки ній FVP-дрони можуть працювати в умовах роботи ворожих засобів радіоелектронної боротьби.

Та й “дрономатки” – теж не нова розробка. Наприклад, у травні ми розповідали про те, що для українських FPV-дронів створили “Матку” з ще засекреченим функціоналом, яку тестуватимуть “Птахи Мадяра”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України