Війна РФ проти України

Рашисти хочуть перетворити свій 152-мм “Краснополь” на “JDAM” і кидатися ними з БПЛА

Окупанти кажуть, що нібито вже тестували таку “опцію” безпосередньо на полі бою

Джерело: Defence Express

Російський холдинг “Высокоточные комплексы”, що входить до складу корпорації “Ростех”, повідомив про успішне завершення дослідної експлуатації нової версії свого 152-мм коригованого боєприпасу “Краснополь” для використання з безпілотників, як розповідають російські ЗМІ.

“Розробка модифікованого коригованого керованого боєприпасу для застосування з безпілотних авіаційних носіїв завершена. Проведена дослідна експлуатація виробу з позитивними результатами”, – кажуть у холдингу.

Як стверджують окупанти, “Краснополь” для скиду з БПЛА вже нібито тестували безпосередньо на полі бою в Україні – кажуть, що “зараз вся нова зброя проходить обкатку в реальних бойових діях” (але чомусь окупанти вперто не хочуть кидати в бій свою розпіарену “Армату” – бо, мовляв, за їхніми ж словами, з задачами справляються й інші танки).

Деталей про цю нову розробку наразі не розкривається, зокрема й те, як же само було модифіковано боєприпас (зокрема, чи отримав такий боєприпас крила) – відомо, що про розробку нового варіанту 152-мм “Краснополя” було відомо ще в грудні 2022, також паралельно розробники створили варіант цього боєприпасу для стрільби з міномета.

Судячи з усього, рашисти бачать у своєму “модернізованому” боєприпасі “Краснополі” такий собі варіант ерзац-керовану авіабомбу з модулем УМПК, але вже для безпілотних літальних апаратів.

ФАБ-500 з модулем УМПК, фото ілюстративне
ФАБ-500 з модулем УМПК, фото ілюстративне

 

Суто теоретично можна припустити, що таке “вундервафе” буде працювати так, як це задумали окупанти – але тут треба врахувати, що використання 152-мм снарядів “Краснополь” виходить за межі “прикрутити “бімбу” до БПЛА і полетіли”, бо вага “Краснополя” у різних версіях становить від 45 кг і його треба буде адаптувати для пусків з БПЛА на кшталт “Ориона”, який може нести на борту близько 150-180 кг озброєння (зокрема, наприклад, ті ж керовані плануючі авіабомби УПАБ-50, і тому виникає питання “а нащо взагалі знову вигадувати велосипед”).

Рашисти хочуть перетворити свій 152-мм "Краснополь" на "ерзац-JDAM" і кидатися ними з БПЛА

Російський розвідувально-ударний безпілотник “Орион”

Раніше окупанти масово скаржилися на нестачу високоточних артилерійських боєприпасів на полі бою “Краснополь” вартістю 5 млн рублів за одиницю – водночас нещодавно повідомлялося, що рашисти збільшили використання цих керованих 152-мм боєприпасів на полі бою, що натякає на збільшення їхнього виробництва – і, можливо, саме це стало поштовхом “прикрутити” нову роль цьому боєприпасу у вигляді “ерзал-керованої авіабомби”, хоча виглядає така “опція” поки що сумнівно.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України