Техно

Ракета Astra 3.3 виходить на орбіту з четвертої спроби – тестовий запуск пройшов успішно

Ракета 3.3 Astra Space успішно вийшла на орбіту під час запуску 20 листопада, що стало четвертою спробою запуску невеликої ракети-носія на орбіту.

Ракета Rocket 3.3 із серійним номером LV0007 вилетів о 1:16 ранку на схід з тихоокеанського космодрому комплексу Аляска на острові Кадьяк. Astra відкинула спробу запуску попереднього дня після більш ніж двох годин затримок.

Політ пройшов за планом, перший етап тривав близько трьох хвилин. Потім верхня ступінь відокремилася і запустила один двигун приблизно на п’ять з половиною хвилин, вивівши ступень на орбіту висотою майже 500 кілометрів.

Запуск перевозив корисне навантаження для програми космічних випробувань під назвою STP-27AD2 за контрактом, укладеним Космічними силами США через Відділ оборонних інновацій. Корисне навантаження, призначене для вимірювання умов навколишнього середовища на транспортному засобі в польоті навмисно не відокремлювалося від верхньої ступені.

Це була четверта спроба Astra вийти на орбіту

Попередня спроба, 28 серпня, зазнала невдачі, коли один із п’яти двигунів першої ступіні вимкнувся протягом секунди після старту. Компанія звинуватила в несправності систему швидкого відключення паливних магістралей, через які витекло паливо, яке спалахнуло в закритому просторі між ракетою і стартовою платформою, розірвавши з’єднання з електронікою, яка керує паливним насосом для цього двигуна.

Дві інші спроби запуску минулого року також не вийшли на орбіту

Другий з них, у грудні 2020 року, майже вийшов на орбіту. У верхній ступені закінчилося паливо за секунди до запланованого вимкнення, в результаті чого приблизно на 0,5 кілометра на секунду менше орбітальної швидкості.

«Команда наполегливо працювала над цим протягом стількох років, бачивши, що ітерація за ітерацією, невдача за невдачею призводять до успіху», — Кріс Кемп, виконавчий директор і співзасновник Astra, під час веб-трансляції запуску.

Керівники Astra повідомили про те, що вони сподіваються запустити наступну ракету LV0008 до кінця цього року. На момент запуску ракети LV0009 та LV0010 були у виробництві.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України