Новини з Австрії

Радник Зеленського різко розкритикував соціал-демократів та право-популістів австрійського парламенту

Радник президента України Михайло Подоляк різко розкритикував той факт, що австрійські депутати не були присутніми на виступі Володимира Зеленського у Національній раді.

У зв’язку із запланованим 30 березня віртуальним виступом Зеленського перед австрійським парламентом одразу виникли суперечки про те, чи сумісний його виступ із нейтралітетом Австрії. Перед виступом члени FPÖ та SPÖ залишили зал. Подоляк же заявив із цього приводу: «Кожна партія в суверенній державі може поводитися так, як хоче. Але я маю питання: чи повинен так легко порушуватися і суверенітет Австрії? І річ не в нейтралітеті».

Питання Зеленського до кожного в парламенті полягало в тому, чи має Україна право захищати себе. «Якщо хтось йде перед виступом, це означає, що ви відмовляєте державі, яка зазнала нападу, у праві захищати свою територію. Австрійські виборці мають самі це розуміти. Якщо партія поводиться так, то вони готові віддати австрійську територію будь-кому. І коли хтось голосує за таку партію, то вони таким чином підтримують політику кровожерної країни».

Щодо оголошеного українського контрнаступу, радник президента сказав: «Йдеться про прояв ініціативи і про те, як розвиватиметься велика війна. Наступ покликаний ще більше деморалізувати російську армію та дати зрозуміти, що війна не закінчиться на лінії розмежування, як це було у 2014 році. Є кілька факторів, які визначать час контрнаступу».

«Ми не обговорюватимемо це публічно», — сказав Подоляк. Початок залежить від необхідного озброєння, наявності артилерійських боєприпасів, ракет, дронів та військової техніки. На тих ділянках фронту, де зосереджено масові концентрації російських військ, вже ведеться робота з ослаблення їх оборонних можливостей. Крім того, погодний фактор визначає мобільність військової техніки.

Щодо спроб китайського посередництва, Подоляк заявив, що мирний план має враховувати ті моменти, «про які неодноразово говорив президент Зеленський: дотримання міжнародного права, визнання територіальної цілісності та суверенітету України». Тому першим пунктом будь-якого мирного плану має бути виведення російських військ із окупованої території. Джерело

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України