У третій, завершальний день навчально-методичного збору наукових та науково-педагогічних працівників, офіцерів постійного складу Національного університету оборони України імені Івана Черняховського перед учасниками заходу виступив радник з питань професійної військової освіти Представництва НАТО в Україні підполковник Стасіс Палдунас.
Під час своєї доповіді офіцер зосередив увагу на здобутках, викликах та перспективах Збройних Сил України та університету зокрема, у справі трансформації системи професійної військової освіти. Він наголосив, що задум створити в Україні систему професійної військової підготовки на основі стандартів НАТО активно втілюється у реальність.
‒ Змінилася філософія ставлення до підготовки сержантів та офіцерів, що є фундаментальним фактором. Наразі Україна працює над законом, який невдовзі пройде перше читання, що виокремлює професійну військову освіту, як окрему складову освітньої системи. Це є великими здобутками, ‒ зазначив підполковник Стасіс Палдунас.
Він також повідомив, що одним з перспективних напрямків, якому наразі приділяється багато уваги, є запровадження процедур планування НАТО, впровадження філософії тренування лідерства та реструктуризація професійної військової підготовки офіцерів відповідно до рівнів L1-L5.
‒ Звичайно, коли станеться перехід на систему рівнів L1-L5, нам необхідно буде запровадити відповідні курси та синхронізувати їх між собою. І це стане викликом для нас й, зокрема, для фахівців Національного університету оборони України, над яким ще треба буде потрудитися, ‒ додав Стасіс Палдунас.
Підсумовуючи, Радник Представництва НАТО в Україні констатував той факт, що процес трансформації військової професійної освіти в Україні знаходиться на вірному шляху та має підтримку від Альянсу. Він також наголосив, що одним із пріоритетних напрямків діяльності НАТО залишається вивчення англійської мови. У контексті цього навчальними місіями реалізується концепція підготовки тренерів. І найближчою метою є завершення підготовки українських інструкторів з конкретних предметів, що стосуються стандартів НАТО або відповідно до вимог Збройних Сил України, які зможуть самостійно на належному рівні здійснювати підготовку особового складу.
Пресслужба Національного університету оборони України імені Івана Черняховського