ЄС|NATO

Радари TRML-4D ефективні у виявленні російських літаків – виробник робить їх наперед

Війна в Україні стала справжнім випробуванням для низки зразків західної зброї, і німецька РЛС демонструє позитивні результати

Джерело: Defence Express

Повітряні Сили ЗСУ використовують у складі зенітного ракетного комплексу IRIS-T оглядову радіолокаційну станцію TRML-4D від Hensoldt AG, і тепер у компанії очікують, що матиме обсяг замовлень на цю систему на сотні мільйонів євро, як розповідають у виданні Bloomberg.

Радіолокаційна станція TRML-4D, фото Hensoldt AG
Радіолокаційна станція TRML-4D, фото Hensoldt AG

 

Як відзначається, Україні було поставлено вже чотири РЛС TRML-4D (перша радіолокаційна станція була поставлена у жовтні), і в цьому році має бути поставлено ще дві одиниці.

Головний виконавчий директор компанії Томас Мюллер відзначає, що на сьогодні це “кращий радар середнього радіуса дії у світі”. Як зауважує видання, РЛС TRML-4D “допомагає Україні перехоплювати понад 90% ворожих літаків в її небі”.

Радари TRML-4D надефективні у виявленні російських літаків, і тепер виробник робить їх наперед

ЗРК IRIS-T в Україні. Джерело: АрміяInformУ компанії настільки впевнені у попиті на ці РЛС, що сьогодні виробляють системи наперед, ще до того, як отримують на них замовлення, і в компанії очікують, що така тенденція буде тривати й надалі. Зокрема Німеччина у рамках програми European Sky Shield наразі планує закупити до восьми зенітних ракетних комплексів IRIS-T.

Радіолокаційна станція TRML-4D є дійсно новітнім зразком озброєння та військової техніки. Це остання версія сімейства радарів TRML, яка вперше була представлена у 2018 році на виставці Eurosatory і постачається замовникам з 2020 року. Серед операторів цієї РЛС цієї серії, крім України та Німеччини, є також Нідерланди, Литва, Малайзія та Таїланд.

Нагадаємо, РЛС має інструментальну дальність виявлення цілей до 250 км, мінімальна ЕПР цілі, яку “бачить” радар, становить 0,01 кв. м, кількість цілей при цьому становить до 1500 одиниць.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України