Економіка

Рада ЄС схвалила виділення 1 млрд євро для підтримки ЗСУ

Рада Європейського Союзу схвалила виділення 1 млрд євро для підтримки Збройних сил України

Про це йдеться у повідомленні Ради ЄС.

Зазначається, що цей захід дозволить ЄС відшкодовувати державам-членам боєприпаси, надані Україні, з існуючих запасів або за рахунок зміни пріоритетів існуючих замовлень протягом періоду з 9 лютого по 31 травня 2023 року.

«Сьогоднішнім рішенням ми вводимо в дію першу частину історичної угоди, досягнутої лідерами ЄС, щодо підтримки негайної поставки артилерійських боєприпасів для українських Збройних сил на суму 1 мільярд євро. Немає кращого прояву єдиної рішучості та прагнення ЄС продовжувати підтримувати законне право України на самооборону від жорстокого російського агресора», – зазначив віце-президент Європейської комісії, високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель.

Зауважується, що це сьогоднішнє рішення імплементує першу частину угоди Ради від 20 березня 2023 року про тристоронній підхід, спрямований на прискорення поставок і спільних закупівель артилерійських боєприпасів.

20 березня міністр оборони Естонії Ханно Певкур повідомив, що в ЄС досягли політичного консенсусу щодо відправлення в Україну 1 млн снарядів калібру 155 мм впродовж 12-місячного періоду.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України