Росія почала операцію “Помста”. Буквально за кілька днів після публічної обіцянки Путіна дати “гідну відповідь” на вторгнення України в Курську область, російські “воєнкори” почали активно постити моторошні фото і відео зі знищеною військовою технікою ЗСУ та покаліченими мертвими тілами солдатів.
Експерт Bild з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке зазначає: “Україна використовує в Курській області 200-300 військових машин і кілька тисяч солдатів. Ми бачимо, що Росія близько 30-40 машин, ймовірно, до 10% машин ЗСУ зуміли вивести з ладу”.
Російські пропагандисти залюбки знімають на камери своїх смартфонів загиблих українських воїнів, зривають з їхніх кітелів синьо-жовті прапорці та збирають їхні військові посвідчення як трофеї своєї “роботи”.
Рьопке вважає цю жорстокість демонстративною. На одному з відеозаписів тіла українських солдатів навалені один на одного, що також може бути ознакою інсценування.
Жертвами гніву і ненависті росіян стають і полонені. На їхні голови надягають чорні мішки, у низці випадків лунають образи та знущання.
Водночас українські активісти та західні кореспонденти повідомляють про небувалі раніше бомбардування міст і сіл у сусідній Сумській області, в якій розгортаються підрозділи для наступу на російську територію.
Жорстока помста поки що не надто допомогла російській армії. Українським військам за останні кілька днів вдалося ще більше розширити зону своєї присутності в Курській області. З 14 серпня захоплено ще щонайменше чотири населені пункти. Російські війська, за даними міністерства оборони РФ, за останню добу змогли відвоювати одне село.
“Росія, тим не менш, продовжує перекидати в Курськ дедалі більше підкріплень. Солдати стягуються з таких віддалених регіонів, як Калінінград, Мурманськ і Грозний. Дедалі частіше застосовуються літаки і вертольоти. Операція “Помста”, таким чином, тільки починається”, – заявив Рьопке.
Нагадаємо, більшість сіл Курської області, які перейшли під контроль ЗСУ, стоять біля траси Е38 Рильськ – Курськ. І в росіян усе ще немає в належній кількості резервів, щоб зупинити цей рух. Аналітики вважають, що у наступу ЗСУ під Курськом тепер можна розгледіти логіку, куди йдуть війська.