Публічні дебати християнських і ісламських лідерів в Уганді закінчилися арештом пасторів

24 листопада шість пасторів були заарештовані в Східній Уганді на публічних дебатах через звинувачення мусульман в образі Корану. Служителів звільнили через три дні, без пред’явлення звинувачень, але з суворим попередженням.

На початку листопада пройшли тритижневі дебати в місті Сіронко. 70 пасторів з 30 церков і місцеві мусульманські лідери взяли участь у дискусіях. В результаті заходу 24 листопада зібрався натовп з 1 800 мусульман, які звинуватили пасторів в неповазі Корану. За словами заступника начальника міської поліції Абанту, за день до арешту мусульмани прийшли до відділку і поскаржилися на християн, повідомляє Християнський Мегапортал invictory.com з посиланням на The Christian Post.

Одним із запрошених спікерів дебатів був пастор, Мойсей Вангайя. Використовуючи Коран, Біблію і Хадіс (перекази про справи і слова пророка Мухаммеда), він пояснив, чому перейшов з ісламу в християнство. Пастор вказав на відмінності між тим, як Ісус зображений в Корані і в Біблії, а також вказав на відмінності між коранським Аллахом і біблійним Богом.

В Уганді немає закону проти богохульства, але мусульмани, які дотримуються шаріату (ісламського права), намагаються забезпечити його дотримання, впливаючи на поліцію і суди. За словами одного з лідерів церкви, який попросив не називати його імені, вони не очікували такої реакції з боку мусульман.

Уганда – переважно християнська країна, де мусульмани складають лише 12% населення. Проте, християни стикаються з нападками за свою віру в районах, де переважають мусульмани.

Раніше в цьому році 38-річний пастор Том Палапанде провів двотижневу євангелізаційну кампанію в районі Буталеха в Східній Уганді. Тоді ісламістів обурили твердження Палапанде про Трійцю і Божого Сина, і вони почали кидати в нього каміння, скандуючи «Аллах великий».

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seventeen − 13 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh