Для людей, які бояться цієї дати, існує навіть технічний термін «параскаведекатріафобія» (від грецьких слів «п’ятниця» («параскаве») та 13 («декатрія»). Однак усі можуть зітхнути з полегшенням: дата, згідно з новим дослідженням, не «небезпечніша» », ніж інші дні на рік
У цей день не відбувається більше нещасних випадків або неприємностей, ніж зазвичай.Як показала оцінка випадків збитків, того дня аварій або нещасних випадків сталося не більше, ніж зазвичай. За 2021 рік, як і в попередні роки, не вдалося виявити ні почастішання аварій, ні катастроф.
Проте турботи про поєднання дня тижня та календарного дня виникли не на порожньому місці. На думку цюріхських експертів, щоп’ятниці матеріальні збитки насправді трапляються частіше. Ризик в останній робочий день тижня вищий на вісім відсотків. А ось сам 13-й день місяця необразливий, незважаючи на передбачуване нещасливе число.
Походження страху, мабуть, лежить у християнстві. Цей день вже має негативне значення у Біблії. Кажуть, що у п’ятницю Адам та Єва надкусили заборонене яблуко і тим самим принесли у світ гріх. Ісуса розіп’яли в Страсну п’ятницю. Погана репутація і у числа 13: на Таємній вечорі навколо столу сиділо 13 людей – 13-й був зрадник Юда.
Однак те, що люди почали боятися поєднання дня та числа, є явищем ХХ століття. Говорять, що негативна комбінація вперше з’явилася у 1950-х роках. Явлення популярної культури, такі як фільм жахів «П’ятниця, 13-те» 1980 року, також надали цій даті поганий імідж.