П’ять пам’ятників національного значення України ризикують піти під воду через прорив греблі Каховської ГЕС
Так, наприклад, під воду може піти розташований у Корсунці Корсунський монастир — єдина пам’ятка архітектури національного значення, яка ризикує опинитися під водою. Монастир зводився наприкінці XVIII — на початку XIX століть для групи старообрядців, які переселяли Катерина II для освоєння Криму. За радянських часів у ньому розміщувався радгосп. Богослужіння відновилися на території монастиря у 1999 році.
У зоні підтоплення можуть опинитися чотири археологічні пам’ятки національного значення України. У селі Тягинка – це руїни литовської фортеці Тягін XIV ст. Неподалік потрапили до зони підтоплення Миколаївки, Львова та Понятівки ще три археологічні пам’ятки — Бургунське поселення римського часу, Львівське поселення та Понятівське городище раннього залізного віку.
У мережі вже з’явилося безліч відео із суттєво підтопленим Палацом культури Нової Каховки. До речі, це також пам’ятка, але включена до державного реєстру пам’яток архітектури Херсонської області. Триповерхова будівля у стилі неокласицизму була збудована у 1953-1954 роках. У 2007 році під час пожежі згоріло праве крило, вигоріли зал для глядачів і танцювальний, обвалився дах. 10 років йшов ремонт, 2017-го установа знову запрацювала.
Нагадаємо, вночі 6 червня російські окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС. В “Укргідроенерго” повідомили, що станція повністю зруйнована та відновленню не підлягає.
На даний момент вода у Херсоні вже піднялася на два метри. Критичний момент експерти прогнозують за 24 години.
У Кривому Розі виникли черги за питною водою через часткове відключення водопостачання у місті внаслідок підриву Каховської ГЕС армією РФ. Фотографії, що свідчать про цю ситуацію, поширюються місцевими телеграм-каналами. Люди прямують до магазинів, щоб купити воду, і деякі приносять із собою великі пляшки, щоб запастись нею.