Культура

П’ять пам’яток національного значення України ризикують піти під воду через підрив Каховської ГЕС

П’ять пам’ятників національного значення України ризикують піти під воду через прорив греблі Каховської ГЕС

Так, наприклад, під воду може піти розташований у Корсунці Корсунський монастир — єдина пам’ятка архітектури національного значення, яка ризикує опинитися під водою. Монастир зводився наприкінці XVIII — на початку XIX століть для групи старообрядців, які переселяли Катерина II для освоєння Криму. За радянських часів у ньому розміщувався радгосп. Богослужіння відновилися на території монастиря у 1999 році.

У зоні підтоплення можуть опинитися чотири археологічні пам’ятки національного значення України. У селі Тягинка – це руїни литовської фортеці Тягін XIV ст. Неподалік потрапили до зони підтоплення Миколаївки, Львова та Понятівки ще три археологічні пам’ятки — Бургунське поселення римського часу, Львівське поселення та Понятівське городище раннього залізного віку.

У мережі вже з’явилося безліч відео із суттєво підтопленим Палацом культури Нової Каховки. До речі, це також пам’ятка, але включена до державного реєстру пам’яток архітектури Херсонської області. Триповерхова будівля у стилі неокласицизму була збудована у 1953-1954 роках. У 2007 році під час пожежі згоріло праве крило, вигоріли зал для глядачів і танцювальний, обвалився дах. 10 років йшов ремонт, 2017-го установа знову запрацювала.

Нагадаємо, вночі 6 червня російські окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС. В “Укргідроенерго” повідомили, що станція повністю зруйнована та відновленню не підлягає.

На даний момент вода у Херсоні вже піднялася на два метри. Критичний момент експерти прогнозують за 24 години.

У Кривому Розі виникли черги за питною водою через часткове відключення водопостачання у місті внаслідок підриву Каховської ГЕС армією РФ. Фотографії, що свідчать про цю ситуацію, поширюються місцевими телеграм-каналами. Люди прямують до магазинів, щоб купити воду, і деякі приносять із собою великі пляшки, щоб запастись нею.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України