1. ЕСТРОГЕН
Естроген змушує клітини-фібробласти виробляти колаген та еластин. При значному зниженні рівня цього гормону з’являються зморшки, «пливе» овал обличчя та обвисають груди. Чим нижчий рівень естрогену, тим швидше зношується організм.
2. Гормон росту (СОМАТОТРОПІН)
З віком у людей починається соматопауза – стан, коли гормону росту у крові стає дедалі менше. При зниженні рівня соматотропіну зменшується м’язова маса, натомість з’являється надлишок жиру та зморшки, погіршується настрій та зменшується витривалість.
3. Мелатонін.
Мелатонін регулює наші добові ритми, а простіше кажучи, повідомляє організму, що настав час відпочити. Всі процеси оновлення клітин відбуваються уві сні, і якщо його порушено, то люди починають передчасно старіти. Від нестачі мелатоніну з’являються зморшки, а ще випадає волосся і можуть утворитися пігментні плями.
4. КОРТИЗОЛ
Високий рівень гормону стресу кортизолу призводить до передчасного старіння. Залежно від типу шкіри негативна дія кортизолу проявляється по-різному: сірий колір обличчя, сухість та лущення, глибокі зморшки або підвищена жирність та акне. Цей гормон руйнує волокна колагену і робить шкіру в’ялою.
5. ІНСУЛІН
Інсулін підвищує рівень глюкози в крові, і коли він виходить з-під контролю, на шкірі з’являються ранні ознаки старіння.
Високий рівень цукру призводить до утворення зморшок та провисання шкіри.
Через глюкозу процес, званий глікацією (склеювання молекул цукру та білків), протікає швидше, ніж належить за віком – колаген та еластин руйнуються. Пружна шкіра стає крихкою та зневодненою.