Кремль веде активну підготовку до нової війни, цього разу безпосередньо з НАТО. Саме на це орієнтовані довгострокові зусилля армії РФ щодо реструктуризації та розширення.
Як повідомляють у свіжому звіті Інституту вивчення війни аналітики, Росія виділяє дорогі військово-морські ресурси до районів за межами України та Східної Європи. Вони можуть бути спрямовані на загрозу для Альянсу та його союзників у багатьох регіонах.
Зокрема, Кремль регулярно наголошує, що Росія є морською державою в Тихому океані, прагнучи рівноправного оборонного партнерства з Китаєм.
Крім того, РФ брала участь у військово-морських операціях в Охотському морі у травні 2023 року, спрямованих на стримування подальшої підтримки України з боку Японії.
11 грудня президент Росії Володимир Путін на нараді з питань економічного розвитку російської арктичної зони заявив про стратегічний інтерес Росії в Арктиці. Це регіон, в якому РФ може зміцнити свій військово-морський потенціал, враховуючи нещодавній вступ Фінляндії до НАТО та майбутній вступ Швеції до Альянсу.
В Інституті також вказують, що поки не зрозуміло, чи російські військово-морські виробники найближчими роками зможуть випускати стратегічні військово-морські кораблі бажаного Кремлем масштабу і якості.
Водночас Росія продовжує зусилля щодо поступової мобілізації своєї оборонної промислової бази і може вирішити зосередити ці зусилля на морських виробниках.
До речі, день тому Путін наказав встановити у Арктиці “опорні пункти”. Що це означає – побачимо трохи пізніше.
“Освоєння Арктики є для Росії незаперечним пріоритетом через її стратегічне значення та потенціал”, заявив 11 грудня Путін.
Нагадаємо, у Кремлі очікують на повну капітуляцію України. Ультимативні заяви зробила представник МЗС РФ Алко-Маша Захарова.
У той же час глава міноборони РФ Сергій Шойгу вимагав, щоб Україна не била за його підлеглими HIMARS і Storm Shadow, а то він запустить ракети “за центрами прийняття рішень на території України”.