На початку літа, у червні, у багатьох видів птахів вилуплюються пташенята. Нерідко вони опиняються поза гніздом, але це ще не привід для тривоги.
Фахівці стверджують, зазвичай на землі серед трави пташенята просто чекають на своїх батьків з кормом – це нормальна біологічна звичка багатьох видів пернатих.
Домівка врятованих тварин нагадує правила поведінки, якщо ви знайшли пташеня.
Спершу варто пересвідчитися чи птах не хворий і не поранений. Якщо в пташеняти волочаться крила, воно не може самотужки стояти, має кровотечу чи травми – птахові потрібна допомога, тому зверніться до спеціаліста.
Якщо з ним на вигляд все гаразд, пташеня вже оперене, варто переконатися чи воно у безпеці. Малого птаха можна залишити на тому ж місці, якщо поруч з ним нема котів чи собак і воно не знаходиться посеред дороги. Швидше за все його батьки десь поруч у пошуках їжі.
Якщо ви бачите, що місце, в якому опинився оперений птах, є небезпечним для нього, можете посадити малого на гілку або кущ і відійти. Коли пташеня ще без пір’я і ви бачите гніздо, з якого воно могло випасти, обережно поверніть малого до гнізда та відійдіть. Десь поруч з ним мають бути його батьки. Якщо за кілька годин спостереження ви їх не бачите – зверніться до фахівців.
Нагадаємо, у Львові діє Домівка врятованих тварин, а неподалік міста є Реабілітаційний центр для птахів «Вільні крила». Обидва заклади мають чимало підопічних і потребують вашої допомоги та підтримки.