Деякі виробники металургійної продукції в Італії продовжують закуповувати російські сляби для подальшої переробки на власних потужностях і тим самим фінансують російську агресію проти України.
Таку думку висловив генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков в інтерв’ю італійському виданню Corriere della Sera.
У жовтні 2022 року ЄС затвердив один з санкційних пакетів проти РФ, який передбачав повну заборону на імпорт слябів із Росії з 30 вересня 2024 року. Проте у грудні минулого року країни ЄС скоригували запроваджені обмеження і відклали закриття європейського ринку для російського продукту до 2028 року. Як зазначає видання, це рішення відкриває можливості для ввезення до ЄС ще 10,7 млн тонн російської сталі, яка до того ж дешевша приблизно на 15% через нижчі витрати російських виробників на електроенергію.
«На жаль, деякі гравці галузі через уряди своїх країн продовжують стверджувати, що повна заборона ввезення російських слябів спричинить проблеми. На мою думку, це не відповідає дійсності, й у цьому є певна частка лицемірства. Це шкодить етичним виробникам, які не купують сировину в країни, що розпочала війну», — зазначив Риженков.
На думку генерального директора Метінвесту, аргумент про те, що купувати сталь із росії вигідно, також не є далекоглядним. Особливо зараз, коли уряд Італії відновив контроль над заводами в Таранто, які раніше належали індійській компанії ArcelorMittal. «Не мені оцінювати аргумент зручності, але ті, хто закуповує продукцію в росії, не купують її в Acciaierie per l’Italia, яка зараз перебуває під контролем уряду й продовжує працювати з низьким завантаженням», — зазначає Риженков. Тож такі покупці фактично підживлюють російську економіку й завдають шкоди італійській. По-перше, вони не купують у місцевого італійського виробника. А, по-друге, шкодять чесним виробникам, таким як Метінвест, зауважило видання.
На початку літа Метінвест призупинив виробництво на заводі у Вероні та перевів працівників підприємства в режим часткової зайнятості. Тим часом сусідній металургійний завод російської групи НЛМК, як пише Corriere della Sera, продовжує безперебійно працювати, імпортуючи сировину материнської компанії.