Економіка

Приватне виробництво української зброї зростає: фото з заводу в Україні, де роблять 20 тисяч мінометних мін на місяць

На початку цього року з’явилася інформація, що компанія «Українська бронетехніка» виготовляє 20 тисяч мінометних мін на місяць. Нещодавно у мережі з’явилися фото, як роблять ці снаряди в Україні.

Інформацію про це розкрило видання AP.

Франція незабаром зможе поставити Україні 78 гаубиць Caesar і збільшить поставки їхніх снарядів, щоб задовольнити нагальні потреби ЗСУ в боєприпасах для боротьби з повномасштабним вторгненням Росії. Про це заявив у вівторок французький міністр оборони. Париж також поставив за мету передати Україні цього року 80 тис снарядів для 155-мм гармат.

У 2024 році український уряд заклав у бюджет майже 1,4 млрд доларів на закупівлю і розробку зброї всередині країни – це у 20 разів більше, ніж до повномасштабного вторгнення росії. Величезна частина української зброї зараз закуповується на приватних заводах. Вони поширюються по всій країні і швидко захоплюють галузь, у якій протягом десятиліть домінували державні компанії.

Як, наприклад, цей приватний мінометний завод, який відкрився на заході України торік і сьогодні виробляє близько 20 000 снарядів на місяць. На підприємстві прагнуть поставити для України 800 тис. артилерійських снарядів.

Приватний мінометний завод відкрили в одній із західних областей України торік.

Ім’я власника розкривають — це 64-річний Анатолій Кузьмін. Він жив у Мелітополі.

Anatolli Kuzmin, the factory’s 64-year-old owner, holds a mortar shell at a factory in Ukraine, on Wednesday, January 31, 2024. (AP Photo/Evgeniy Maloletka)
Anatolli Kuzmin, the factory’s 64-year-old owner, holds a mortar shell at a factory in Ukraine, on Wednesday, January 31, 2024. (AP Photo/Evgeniy Maloletka)

Після широкомасштабного вторгнення був вимушений виїхати з міста. Його підприємство ТОВ «Мелітопольський завод автотракторних запчастин» захопили окупанти, і зараз ним керує окупаційна адміністрація.

Він планує збільшити виробництво з сьогоднішніх 20 тисяч до 100 тисяч мінометних мін на місяць та розробити двигуни і вибухівку для безпілотників.

Кожен щойно виготовлений корпус снаряда загортається у крафт-папір, упаковується в дерев’яні ящики і транспортується до Румунії чи Болгарії, де їх споряджають вибуховою речовиною.

Разом із транспортуванням та споряджанням процес триває декілька тижнів, після чого вони вже готовими повертаються в Україну.

Цього року українська влада виділила майже півтора мільярда доларів на закупівлю і розробку зброї всередині країни, зокрема й на приватних заводах

Українські солдати на східному фронті чекають боєприпасів. Вважається, що для нормальної роботи артилериста потрібно мінімум 100 снарядів на день. Тут їх усього близько 20.

Україні потрібна будь-яка перевага, яку вона може отримати, щоб відтіснити Росію зі своєї території. Одним із нових позитивних чинників є її невелика, але швидкозростаюча оборонна промисловість, у яку уряд вкладає гроші, сподіваючись, що приплив зброї та боєприпасів, які виготовляють приватні виробники, допоможе переломити ситуацію.

Компанія “Українська Бронетехніка” виробляє широкий спектр військової техніки. Її генеральний директор Владислав Бельбас каже:

“Ми дуже активно працюємо над збільшенням обсягів виробництва. Ми спілкуємося з клієнтами щодня, тому ми розуміємо вплив, який це обладнання має на хід бою, на хід війни”.

“Зараз ми виробляємо за місяць те, що раніше виробляли за рік”, – сказав Владислав Бельбас, генеральний директор компанії “Українська бронетехніка”, яка виробляє широкий спектр військової техніки.

Владислав Бельбас. Фото: opk.com.ua
Владислав Бельбас. Фото: opk.com.ua

Одна з проблем – брак працівників: багато з них мобілізовані

Українці вважають, що Європа повинна заповнити цю прогалину поставками, якщо не хоче, щоб війна зачепила і її.

Сьогодні близько 80% оборонної промисловості України перебуває в приватних руках. Порівняно з минулим роком, обсяг виробництва мінометних снарядів в Україні збільшився приблизно в 40 разів, а виробництво боєкомплектів для артилерії – майже в 3 рази.

Про це повідомив міністр стратегічних галузей України Олександр Камишин.

За словами Олександра Камишина, міністра з питань стратегічних галузей промисловості України, порівняно з минулим роком виробництво мінометних мін в Україні зросло приблизно в 40 разів, а виробництво боєприпасів для артилерії збільшилося майже втричі. Також спостерігається бум стартапів у сфері безпілотників: уряд виділив близько 1 мільярда доларів на цю технологію – понад оборонний бюджет.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України