Зіткнутися з неприємним запахом, коли ви відкриваєте дверцята холодильника, не дуже приємно. Причини неприємного запаху можуть бути різні. Важливо вжити заходів завчасно, щоб уникнути розповсюдження бактерій та виявити будь-які несправності, які могли виникнути у вашому приладі. У цьому посібнику з усунення несправностей ми докладно описуємо різні фактори, які можуть створювати неприємні запахи у вашому холодильнику. Ремонт якого дуже не простий.
Холодильник не чистий
Основною причиною неприємних запахів в холодильнику є залишки їжі всередині холодильника. Ось чому так важливо регулярно чистити холодильник, і в ідеалі слід робити перед кожним заповненням його продуктами. Після першого повного спорожнення приладу очистить його за допомогою губки, змоченої білим оцтом або м’яким миючим засобом, спеціально призначеним для чищення холодильників. Не забудьте почистити ущільнювачі дверей, внутрішню частину ручки та всі маленькі затишні куточки та закутки, де можуть застрягти шматочки їжі, наприклад, у кутах ящиків.
Важливо: не чистіть поверхні холодильника відбілювачами та будь-якими токсичними миючими засобами. Такі продукти, які не можна ковтати, можуть вступити в контакт із харчовими продуктами та пошкодити пластмасові деталі або зробити їх жовтими.
Присутня пліснява
Цвіль може утворюватися в будь-якому середовищі, особливо любить вогкість. Він може забруднювати харчові продукти та не завжди видно неозброєним оком. Тому важливо завжди викидати продукти, як тільки вони закінчують термін придатності або термін придатності.
Температура в холодильнику надто висока або надто низька
Перше, що потрібно зробити для боротьби з неприємними запахами і скупченням бактерій в холодильнику, – це перевірити температуру приладу. Якщо ваш холодильник недостатньо холодний, продукти всередині нього не збережуться належним чином і можуть швидко запліснути. Продукти можуть стати зараженими небезпечними бактеріями, такими як сальмонела. З іншого боку, якщо температура занадто низька, через інею, що утворився, може виходити запах вогкості.
Щоб перевірити, чи правильно працює термостат холодильника (якщо стає занадто холодно), вийміть грушу термостата із кріплення, помістіть кінець датчика термостата у склянку з дуже холодною водою з кубиками льоду та відрегулюйте налаштування термостата за допомогою циферблату. Якщо ви не можете змусити його увімкнутися, вам, ймовірно, доведеться замінити його. Ви також можете перевірити термостат, перевіривши його на безперервність увімкненому або вимкненому стані за допомогою мультиметра в режимі омметра.
Холодильник потрібно розморозити
Якщо холодильник не розморожується належним чином, іней, що скупчився, може погіршити його роботу: температура всередині холодильника стає нерівномірною і постійною, а це означає, що холодовий ланцюг більше не підтримується.
Переконайтеся, що шар інею на випарнику холодильника має товщину не більше 2 мм і рівномірно розподілений по внутрішній задній стінці холодильника. Якщо це не так, то ваш термостат налаштований на занадто високу температуру, або ущільнення дверцят нещільно і нерівномірно сидить на місці, коли дверцята закриті.
Також переконайтеся, що світло не горить, коли дверцята закриті: світло випромінює достатньо тепла, щоб викликати проблеми з температурою (наприклад, переохолодження холодильника або утворення надлишкового інею). Щоб перевірити, чи правильно гасне світло, ви можете помістити смартфон у холодильник з відеокамерою та закрити дверцята.
Компресор несправний
Ваш холодильник видає горілий або гарячий запах? Можливо, компресор (двигун) не працює належним чином. Щоб уникнути перегріву, переконайтеся, що між холодильником та стіною є зазор у пару дюймів. Рекомендується регулярно зчищати пил, який міг накопичитися на компресорі та конденсаторі (чорні грати) і навколо них, використовуючи суху тканину та м’яку щітку. Додатково перевірте, щоб із коробки, встановленої на моторі, не виходив запах пластику. Якщо так, зніміть кришку та перевірте стан пускового реле. Завжди вимикайте електрику від холодильника перед очищенням цієї області.