Новини

Причини і симптоми псоріазу

simptomy-psoriaza-114-300x200Псоріаз – це неінфекційне захворювання шкіри, що характеризується появою псоріатичних бляшок. Крім того, поява бляшок супроводжується свербежем і лущенням.

Псоріаз відноситься до захворювань, що не залежать від статі і віку, ним страждає від 2 до 4 % населення землі. Про лікування псоріазу можна дізнатися у розділі: подробности лечения, а також отримати кваліфіковану консультацію. В 70 % випадків захворювання проявляється у віці 15-25 років. Тому псоріаз називають хворобою молодих.

Симптоми і форми псоріазу 
Псоріатичні бляшки являють собою червоні сверблячі червоні плями, підняті над поверхнею  шкіри. Бляшки можуть покриватися скоринкою, що нагадує віск або парафін. Запалення можуть виникати на будь-якій ділянці тіла, але зазвичай вони виникають на місцях згинів і тертя: ліктьові і колінні згини, сідниці, долоні і стопи. Нерідко псоріаз з’являється на волосяній частині голови, або нігтях.

Площа ураження може варіюватися від малої (з шпилькову головку) до розмірів долоні або більше. Прояви псоріазу супроводжують сильний свербіж і лущення, омертвілі лусочки з поверхні шкіри легко видаляються при чуханні. У складних випадках на місці ураження можуть з’являтися нагноєння і тріщини.

Також варто сказати про феномен Кебнера – стан, при якому псоріатичні бляшки розвиваються через подряпини або інші пошкодження шкіри. Цьому синдрому характерно погіршення стану нігтів: поява плям і поглиблень, потовщення, ламкість.

Розрізняють дві форми псоріазу – літню і зимову. Літня форма псоріазу дуже чутлива до сонячного світла, тому загострення проявляють себе в цей сезон. Частіше зустрічається зимова форма псоріазу, яку провокує холод.

Причини псоріазу
У нормі епідерміс (поверхневий шар шкіри) оновлюється в середньому кожні 30 днів. При псоріазі клітини діляться, дозрівають і гинуть всього за 5 днів. Саме тому виявляються свербіж і лущення, що призводить до ран і навіть нагноєння.

Причини патології на сьогоднішній день до кінця не виявлені. Серед можливих дослідники називають:
Аутоіммунну природу,
Генетичний фактор,
Порушення обмінних процесів,
Неврологічні розлади.
Також одними з передбачуваних причин можуть бути стрес, хвороби інфекційного характеру, неправильне харчування, вживання алкоголю, проживання в холодному кліматі, зниження імунітету, стрептококові інфекції шкіри, травматизація шкіри, прийом ?-блокаторів, амінохілонових препаратів інтерферону та його похідних, системних глюкокортикоїдів.
Пацієнтам з псоріазом рекомендується утримуватися від вживання алкогольних напоїв, маринадів, перцю, шоколаду.
Важливо знати, що псоріаз не є інфекційним захворюванням і він не передається від людини до людини.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України