Новини з Австрії

При яких умовах в Австрії робота має статус підробітку

Geringfügigkeit 2024 або підробіток в Австрії: години роботи, страховка та інше

Geringfügigkeit – підробіток, також відомий як незначна зайнятість, являє собою особливу форму неповної зайнятості в Австрії. При цьому ви маєте заробляти нижче встановленої межі, що дає вам змогу не платити прибутковий податок і внески на соціальне страхування. Ви заробляєте нижче за межу, не сплачуєте податки і не маєте повноцінного соціального захисту: ось основні відмінності між таким підробітком і більш високооплачуваною повною чи неповною зайнятістю – що це означає для вас та які інші аспекти пов’язані з цим: про це та багато іншого у 2024 році йдеться в даній статті.

Що таке Geringfügigkeit – незначна зайнятість ?

В Австрії – це форма роботи, за якої ваша зарплата не перевищує певної межі. У цього типу зайнятості є свої особливості, особливо щодо соціального страхування. Часто вона використовується як додаткова робота. Таким чином, ви можете працювати так крім основної роботи або навчання. Крім того, підробіток дозволено під час декрету, освітньої відпустки та в деяких випадках під час безробіття.

Яка межа такого заробітку Geringfügigkeit у 2024 році?

Межа заробітку щорічно коригується з урахуванням інфляції. Деякий час тому існувала і денна межа заробітку, але нині важлива тільки ваша місячна винагорода. У 2024 році межа становить 518,44 євро на місяць. Це означає, що протягом кількох місяців ви не повинні заробляти понад 518,44 євро, щоб вважатися частково зайнятим.

Чому брутто і нетто однакові?

Ключова перевага такої форми роботи полягає в тому, що ви не платите ні прибутковий податок, ні внески на соціальне страхування. Тоді як працівники з вищою зарплатою зобов’язані робити відрахування, у цьому випадку брутто дорівнює нетто. Однак це стосується випадків, коли у вас немає іншої зайнятості. Таким чином, такий підробіток звільняє вас від обов’язкового страхування в Австрії, що дає змогу не робити внески, але й не отримувати переваги від соціального забезпечення.

Скільки годин становить підробіток?

Він залежить від заробітку: якщо ви залишаєтеся нижче межі, то кількість годин роботи не має значення! Години роботи узгоджуються між вами і вашим роботодавцем. Залежно від професії та годинної ставки, незначна зайнятість зазвичай включає в себе роботу від шести до дванадцяти годин на тиждень.

Страхування: що потрібно враховувати?

За такої зайнятості ви не сплачуєте внесків на соціальне страхування, однак ваш роботодавець забезпечує вас страхуванням від нещасних випадків, оскільки всі працівники в Австрії мають бути застраховані від нещасних випадків. Крім того, ви не маєте страховки: відсутнє право на медичне та пенсійне страхування і страхування від безробіття.

Якщо ви плануєте заробляти трохи додатково, це не є проблемою, оскільки ви можете бути застраховані через основне місце роботи, навчання або через агентство зайнятості. Однак обов’язково перевірте, що ви дійсно захищені, інакше ви можете оформити добровільну страховку. Особливо важливо мати медичну страховку, щоб, як і раніше, звертатися до лікарів.

Як вона впливає на відпустку та лікарняні?

Навіть за Geringfügigkeit ви маєте право на відпустку, лікарняний і догляд за близькими. Розрахунок відпускних відбувається за тією ж схемою, що й для звичайних співробітників: чим більше робочих днів на тиждень, тим більше відпускних днів на рік.

Як знайти підробіток?

Пошук роботи з незначною зайнятістю мало чим відрізняється від пошуку інших вакансій: просто знаходьте відповідні позиції на сайті пошуку роботи та надсилайте свої резюме. Зрештою, вибір залишається за вами – варто шукати місце з вищим доходом для соціального захисту чи ні.

За матеріалами: https://www.heute.at/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України