Економіка

“Prozorro.Продажі” за час воєнного стану допомогла заробити бюджетам понад 20 млрд

Понад 20 млрд гривень допомогла заробити до бюджетів різних рівнів державна електронна торгова система Прозорро.Продажі від початку воєнного стану.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

“Ці кошти надійшли за результатами понад 28,3 тис. успішних онлайн-аукціонів, які відбулися після 24 лютого 2022 року. В середньому ціна за активи за підсумками проведених за цей час електронних торгів зростала на понад 60%”, – йдеться в повідомленні.

“Це прямі надходження коштів в бюджети. А ще це відновлення підприємств, нові інвестиції, які, навіть в умовах війни, вкладаються в українську економіку із вірою в її потенціал. До того ж це збереження та створення нових робочих місць, розвиток підприємництва, адже основна мета приватизації – економічне зростання”, – зазначила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

Підкреслено, що найбільше коштів під час широкомасштабного вторгнення — понад 6,3 млрд гривень — принесла реалізація активів збанкрутілих банків, які оголосив в системі Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВ). Мала приватизація наповнила місцеві та державний бюджети на майже 5 млрд гривень. Ще майже 3,2 млрд грн заробили організатори з продажу активів у справах з процедури банкрутства.

Від початку воєнного стану понад 4,3 тисячі організаторів скористалися системою “Прозорро.Продажі”. Вони продавали та здавали в оренду на електронних аукціонах державну та комунальну нерухомість, майнові комплекси, заводи, підприємства, склади, транспорт, права вимоги за кредитами, земельні ділянки тощо.

За даними модуля публічної аналітики найдорожчими активами, реалізованими в системі Прозорро.Продажі під час широкомасштабної війни, є спецдозвіл на користування надрами на Майорівську площу за 1,1 млрд грн.

“За активи ПАТ “Іллічівський олійно-жировий комбінат”, що продавалися у справі з процедури банкрутства, переможець сплатив майже 700 млн грн. Права вимоги за кредитними договорами колишньої “дочки” російського АТ “МР Банк”продали за понад 680 млн”, – зазначили в міністерстві.

В середньому на онлайн-аукціонах під час воєнного стану конкурують за активи понад 2 учасники. Водночас на найконкурентніші торги в системі від 24 лютого 2022 року приходили змагатися і по 40-50 учасників.

Станом на 9 листопада понад 3 тисячі аукціонів в державній системі знаходяться на етапі укладання угод і можуть принести до бюджетів різних рівнів ще понад 2 млрд гривень.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України