Провідники європейських єпископатів: Віримо у майбутнє Європи

«Церква любить Європу й вірить у її майбутнє. Європа – це не тільки континент, але й духовне завдання», – так розпочинається Підсумкова заява Пленарної Асамблеї Ради Єпископських Конференцій Європи, що проходила у Мінську від 27 вересня до 1 жовтня 2017 р. Провідники європейських єпископатів зазначають, що під час Асамблеї вони підтвердили готовність брати активну участь у розвитку Європи, яка здатна багато запропонувати з точки зору логіки взаємодії.

«Завдання нашої Ради, – підкреслюють ієрархи, – полягає в тому, щоб сприяти єдності між душпастирями різних країн та знайти шляхи, аби голос Господа Ісуса знову знайшов відлуння в серцях “європейської людини”, в культурі та суспільстві. Бо де може утвердитися людська гідність, як не у Христі, Божому Сині, Який став людиною? Це конкретний внесок християнства в європейську ідентичність, а живим свідком цього є два тисячоліття благодійності, мистецтва та культури».

У заяві наголошується, що Христове Євангеліє є невичерпним джерелом історії Європи, її гуманістичної цивілізації, демократії, людських прав та обов’язків, а також є їхньою гарантією. «Незважаючи на тенденції до ізоляції, – зазначають європейські єпископи, – ми віримо в ту єдність та етичні ідеали, які завжди були душею й долею Європи».

Ієрархи підкреслюють також важливість примирення та пошани до різних традицій й релігій, виключаючи будь-який екстремізм. Відкритість до релігії й до трансцендентності, до сопричастя та солідарності отримали своє підґрунтя у Євангелії, в якій відкривається неповторна гідність кожної людини. «Міграційний феномен також осяяний цим духом, закликаючи до спільної відповідальності в дусі прийняття, інтеграції та легальності, незважаючи на труднощі та побоювання», – читаємо в заяві.

Провідники європейських єпископатів закликають народи та країни протистояти омані секуляризму, що спокушає жити без Бога, або відсторонити Його в чисто приватну сферу, і, тим самим, закладає насіння індивідуалізму, породжуючи самотність.

У заяві зазначається, що під час Пленарної Асамблеї Ради Єпископських Конференцій Європи велику увагу приділялося молоді, якій буде присвячений наступний Синод Церкви. Висловлюючи прихильність до молоді, яка виливається у молитву, єпископи запевнюють свою готовність слухати молодь та супроводжувати її з терпеливістю і любов’ю.

На завершення у підсумковій заяві Пленарної Асамблеї Ради Єпископських Конференцій Європи зазначається, що Христос є глибоким і живим коренем, Який промовляє до сердець та умів кожної людини в Європі, щоб змогти віднайти своє покликання. «Ми б хотіли, – пишуть ієрархи, – щоб слово Ісуса досягло серця Європи: “Не бійся, я з тобою”. Не бійся бути сама собою, давня Європо. Повернися на шлях батьків, які мріяли, аби ти стала спільним домом народів і націй, плідною матір’ю дітей та цивілізацій, землею відкритого й цілісного гуманізму. Не бійся, май довіру! Церква, експерт людяності, є твоєю приятелькою. Спрямовуючи погляд на Христа і тримаючи в руці Євангеліє, прямуй до майбутнього примирення, справедливості та миру».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

ten + 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh