Авторські статтіЗдоров'я

Простий спосіб вимірювання температури без градусника

Трапляється, що градусника немає під рукою, а температуру тіла потрібно терміново поміряти. Кожен хоч раз опинявся в ситуації, коли потрібно терміново виміряти температуру тіла, а градусника, як на зло, під рукою немає. У цьому випадку варто знати, як це зробити підручними засобами з допомогою рад народних цілителів і просто навчених життєвим досвідом людей.

Найпростіший і найпопулярніший метод – прикласти долоню до чола. Напевно кожен з нас проходив через таку процедуру в дитинстві, потрапляючи розчервонілі від активних ігор в полі зору мамі або бабусі. Якщо у людини нормальна температура, таке дотик відразу ж покаже, що у другої людини є підвищена температура.

Також перевірити наявність температури можна, якщо прикласти до чола губи або повіку – це ділянки тіла з самою ніжною шкірою, яка миттєво реагує на будь-які зміни температури.

Самому визначити температуру тіла у собі ж можна так: потрібно скласти долоні, утворивши «чашу» і піднести її до рота. Потім потрібно видихнути в неї. Коли у вас підвищена температури, то ви відразу вловите жар краями носа.

Ще один спосіб виміряти самому собі без сторонньої допомоги температуру тіла — за допомогою свого пульсу. Важливо знати, що 1 градус підвищеної температури дорівнює додатковим 10 ударів в хвилину. Тому, якщо ваш пульс вище на 20 ударів, то температура тіла становить приблизно 39 градусів. Цей спосіб рекомендується тим, хто добре знає свій нормальний пульс. Перед вимірюванням пульсу не можна пити каву і робити фізичні вправи.

Також визначити знижену температуру, яка трапляється при занепаді сил, можна на підставі самопочуття. В такому стані навалюються сонливість, бувають досить прохолодними лоб і груди. Цілком можливі поколювання в кінцівках. А для визначення підвищеної температури слід закрити очі і прислухатися до себе — якщо ви відчули печіння в століттях, то температура підвищена. Можна спробувати різко подивитися в різні сторони — якщо це важко зробити, то температура вашого тіла вище нормальної.

Пам ” ятайте, що підвищення температури в більшості випадків супроводжується ломкою в суглобах, ознобом і сильною спрагою. Видадуть зайві градуси тіла розчервонілі щоки червоні і блиск в очах, про що ще говорять «нездоровий».

Замінить термометр вимірювання кількості вдихів: при нормальному самопочутті доросла людина робить близько 20 двадцяти вдихів за хвилину, а дитина близько тридцяти. Якщо ж число вдихів вище ніж норма, то, схоже, що у людини підвищена температура.

Коли самопочуття і самодіагностика підтвердили ваші здогадки – у вас підвищена температура – не тягніть і зверніться до лікаря, щоб уникнути загострень, при яких страждають життєво-важливі органи

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України