Авторські статтіТехно

Простий аналіз крові виявить потребу в антибіотиках за 30 хвилин

Вчені зі Стенфордського університету Каліфорнії винайшли метод за допомогою аналізу крові визначати, якою саме інфекцією була заражена людина – вірусною або бактеріальною. У найближчому майбутньому виписувати антибіотики лікарі зможуть тільки після цієї перевірки.

Відомо, що антибіотики не мають ніякого впливу на віруси, вони можуть боротися тільки з бактеріями. На жаль, при звичайному огляді дуже важко зрозуміти, чим саме вражений організм людини – вірусом або все ж бактерією. Раніше вже існував спеціальний аналіз крові, який вивчав генні захворювання, але він був далеко не всім «по кишені». Завдяки новій розробці вчених, лікарі зможуть отримати всю потрібну інформацію про сімом основним генам, які посприяють ідентифікації хвороби.

Проведені останні дослідження дали зрозуміти, що 95% хворих, яким виписували антибіотики їх не потребували. Це, в свою чергу, призвело до того, що виникли нові штампи хвороб і деякі з бактерій стали невразливими до ліків. В підсумку, це може призвести до збільшення смертей – навіть під час операцій.

За даними дослідників, до 2050 року, якщо прийом антибіотиків буде контролюватися на колишньому рівні, то це стане причиною смерті 10 мільйонів пацієнтів. На щастя, успішні експерименти вже встигли провести на сотні добровольців, а отже у майбутньому цю технологію будуть використовувати на всій планеті.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України