Йога хороша тим, що нею можуть займатися люди, навіть фізично непідготовлених і не дуже здорові.
Тут немає різких і швидких рухів, а в елементарних правах навантаження на м’язи мінімальні.
Повторюйте ці кілька рухів, і вони допоможуть позбавитися від болю і напруги в м язах шиї і плечового пояса.
Біль вас більше не потурбує!
Людям, зайнятим сидячою роботою, і просто малорухливим, знайомі неприємні відчуття, а то і постійний біль у верхніх відділах хребта. Шия затікає, ниють плечі, і вже не можна знайте зручного положення, яке позбавить від болю.
Якщо нічого не робити, надалі дискомфорт в шийному і грудному відділах хребта веде до хронічного головного болю, прострілам в грудях, нападів запаморочення і оніміння рук і просто постійно поганого самопочуття.
Сам по собі хребет складається з кісток, а вони не болять. Біль викликають пережаті в результаті неправильної пози нервові корінці, що йдуть від хребта і розташовані у всіх м язах. Це і викликає всі наші відчуття.
Від постійної м’язової напруги в шиї страждають і судини, у тому числі і ті, що живлять головний мозок. Вони можуть бути стиснуті напруженими м язами, а у відповідь на біль — ще й звузитися. Так підвищується артеріальний тиск, починається запаморочення і напади нудоти.
Боротися з болем у спині та шиї можна різними способами. Ліки знімуть біль, а масаж може розслабити м м’язи. Але якщо не усунути причину, все буде повторюватися із завидною регулярністю. Тому і рекомендується виконувати вправи, які не дадуть виникнути ситуації, що викликає біль.
Похід на фітнес не кожному під силу, а ось провести декілька вправ будинку цілком можливо. Ми не дарма пропонуємо вправи з йоги — адже йога, крім зміцнення м язів, допомагає зняти все наявне в них напругу. І не тільки м язів! Для того, щоб заспокоїти нервову систему, кращого заняття, мабуть, ще не придумано. Дивіться відео і повторюйте за інструктором!
- Зверніть увагу на те, як ви тримаєте спину і шию при читанні або роботі за комп’ютером.
- Поганий зір часто змушує несвідомо витягати шию, вдивляючись в текст.
- Цьому також сприяє і неправильно розташований монітор комп’ютера або ноутбук.
- Встановіть його так, щоб екран був на рівні очей, скориставшись підставкою або пара книг.
- Тоді вам не доведеться згинатися кожен раз, коли хочете щось прочитати.
- Дуже неправильне положення шиї викликає розглядання екрану телефону під час ходьби. Тому постарайтеся робити це як можна рідше.
- Ходіть так, щоб підборіддя було трохи опущений вниз. Це не означає, що потрібно сутулитися. Просто не закидайте голову вгору. Для гордої постави набагато доречніше розправити плечі.
І будьте здорові!