Новини

Прощай Aliexpress: прийнято закон, який обмежує ввезення посилок в Україну

Верховна Рада прийняла поправки до Податкового кодексу про забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2018 році (№6776-д), що стосуються безмитного ввезення товару на територію країни.

Рада ввела обмеження на безподаткові пересилання товарів фізичним особам у міжнародних поштових та експрес-відправленнях: тепер їх може бути максимум три протягом одного календарного місяця сумарною фактурною вартістю до EUR150, тоді як починаючи з четвертої посилки вони вже будуть обкладатися податком, митом і акцизом.

Зараз не оподатковуються посилки загальною вартістю 150 євро отримані від одного відправника без обмеження за кількістю.

Також змінили правила і для так званих «човників».

Нинішні правила безмитного ввезення товарів в ручному або супроводжуваному багажі сумою до EUR500 (в аеропортах – до EUR1000) і вагою до 50 кг будуть діяти для тих, хто був відсутній в Україні більше 24 годин і в’їжджає в країну не частіше одного разу протягом 72 годин.

Згідно з новим положенням, при більш частому вїзді без податків можна ввезти товари на суму до EUR50.

«Базою оподаткування є частина сумарної фактурної вартості таких товарів, що перевищує еквівалент 50 євро, з урахуванням мита, що підлягає сплаті», – така нова норма введена до кодексу для тих, хто був відсутній в Україні менше 24 годин і вїжджає в країну частіше одного разу протягом 72 годин.

До сьогоднішнього часу безподатково товари вартістю до 500 ЄВРО та вагою до 50 кг можна було ввозити раз на добу, не перебуваючи за кордоном протягом щонайменше 24 годин, на чому будується бізнес багатьох «човників».

Нагадаємо, раніше «Асоціація підприємств інформаційних технологій України» в інтересах великих торгових мереж і виробників електроніки пропонувала ввести обмеження на безподаткове ввезення товарів до 22 євро за посилку.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

three × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.